Okres Świąt Bożego Narodzenia to jeden z bardziej klimatycznych świąt w roku. Tego wieczoru wspólnie z rodziną i najbliższymi w atmosferze harmonii, miłości i radości spożywasz świąteczną wieczerzę. Po wspólnym posiłku, zajadasz się makowcem, a dzieci niecierpliwie kręcą się koło choinki w oczekiwaniu na prezenty.

Jest to magiczny czas, na który czekasz z niecierpliwością cały rok. Dlatego tak ważne jest abyś wprowadziła do domu trochę świątecznej atmosfery. Odpowiednio dobrane świąteczne dekoracje z pewnością pomogą Ci w budowaniu tej świątecznej atmosfery.

Polecamy, abyś świąteczne dekoracje wykonała własnoręcznie, w domowym zaciszu. Taka twórcza praca może okazać się świetną zabawą nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojej rodziny. Wspólne wykonywanie ozdób świątecznych zacieśni Twoje więzy rodzinne.

Jak wykonać niepowtarzalną choinkę z karteczek?

Do wykonania choinki potrzebne są:

 • zadrukowane sztywne kartki (gotowe lub zadrukowane przez Ciebie)
 • nożyczki z ząbkami
 • kijek,
 • szpikulec,
 • kołek rozporowy lub cienka pianka,
 • plaster drzewa brzozowego.

Sposób wykonania:

 1. Zadrukowane sztywne kartki, nożycami z ząbkami, potnij na kwadraty (muszą być 3 lub cztery rozmiary. np. 5cm x 5cm, 7cm x 7cm i 10cm x 10cm).
 2. Szpikulcem zrób dziurki w przygotowanych karteczkach (muszą być mniejsze niż średnica kijka na który będziesz nadziewała karteczki).
 3. Pomiędzy kolejnymi karteczkami nakładaj kawałek korka rozporowego lub cienką piankę.
 4. Kolejno nabijaj kwadraty – od największych u dołu do najmniejszych na czubku choinki.
 5. Kijek z nabitymi na niego karteczkami zamocuj na plastrze drzewa brzozowego.
 6. Z zadrukowanych kartek wytnij 2 gwiazdki i sklej je ze sobą. Powstałą gwiazdkę przymocuj na szczycie choinki.

www.naszewiejskiezacisze.blogspot.com