Strona głównaDomDekoracje i aranżacjeŚwięta - Gwiazdka - Zrób sobie prezent i kup chodnik!

  Święta – Gwiazdka – Zrób sobie prezent i kup chodnik!

  Chodniki i chodniczki spełniają wiele funkcji i pasują do wielu pomieszczeń. Świetnie sprawdzają się zarówno na korytarzu, w łazience, w kuchni, w jadalni, w sypialni i w każdym pokoju, a nawet w biurze. Zapewniają efekt wizualny oraz sprawiają, że podłoga nabiera przytulnego wyglądu.

  Najważniejsze, żeby chodnik podobał się nam, ale musi też pasować do wnętrza. Bogata oferta najmodniejszych wzorów i kolorów chodników i chodniczków w sklepie dywanik24.pl daje możliwość wyboru uwzględniającego nasze potrzeby i wymagania. Czym więc kierować się przy wyborze?

  Chodnik przede wszystkim powinien być praktyczny

  chodnik sznurkowy

  Źródło: dywanik24.pl

  Istotne znaczenie przy wyborze jest funkcja pomieszczenia, do którego kupujemy chodnik. Wybór naszego chodnika powinien więc uwzględniać zarówno sposób korzystania, jak i częstotliwość jego użytkowania. Od tego zależy materiał, z jakiego chodnik jest wykonany.

  Jeżeli ma to być chodnik na korytarz czy do kuchni, powinien być odporny na intensywne użytkowanie i zabrudzenia oraz łatwy do odkurzania i czyszczenia. Najlepsze właściwości mają pod tym względem włókna sztuczne, np. polipropylenowe.

  Do sypialni natomiast najlepiej sprawdzają się chodniczki miękkie i puszyste. Któż nie lubi rano wstać i stanąć bosą stopą na czymś przyjemnym i przytulnym. Dobrym wyborem do takich pomieszczeń są chodniki typu shaggy.

  Do łazienki najpraktyczniejsze są chodniki wykonane z akrylu. Nawet w małej łazience przyjemnie i praktycznie jest mieć chociaż mały chodniczek obok wanny lub brodzika, umywalki, a nawet sedesu. Doskonale nadają się do tego komplety łazienkowe oferowane przez sklep dywanik24.pl.

  Chodnik musi być bezpieczny

  chodnik monstera gold antyposlizgowy 2

  Źródło: dywanik24.pl

  Największe bezpieczeństwo zapewnią chodniki podgumowane. W innych przypadkach zalecane jest użycie jako podkładu specjalnej maty, którą również oferuje sklep dywanik24.

  Bezpieczeństwo to również wykonanie chodnika z włókien przyjaznych alergikom. Włókna chodników do pokoi dziecięcych powinny więc być średniej wielkości i gęstości, a najlepiej antystatyczne. Takie runo jest wygodne i w użytku i do utrzymania porządku. Takie wymagania spełniają chodniki sznurkowe.

  Zakup chodnika to nie jest wielki wydatek, ale za to duża przyjemność z jego użytkowania. Warto dokładnie rozważyć swój wybór i kierować się własnymi upodobaniami. Jednocześnie trzeba przy tym mieć na uwadze funkcję pomieszczenia, do którego chodnik kupujemy.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,924ObserwującyObserwuj