Dziesięć zasad, które sprawią, że sypialnia będzie wnętrzem z prawdziwego zdarzenia, a sen w niej czystą przyjemnością?! Tak! Sypialniany dekalog warto poznać i warto kierować się zawartymi w nim zasadami.

1. Pierwsze skrzypce gra łóżko – ważna jest jego uroda, na którą zwracamy szczególną uwagę (unikalne, przykuwające wzrok wzornictwo nie znudzi nam się po latach użytkowania, czemu sprzyjać będzie wysoka jakość materiałów) do tego konieczny jest wygodny i dopasowany do potrzeb właściciela materac i mocny stelaż, który uniesie cały ciężar.

2. Sen – zdrowy i komfortowy – na takim śnie nam zależy, a przyczyniają się do tego dodatkowe funkcjonalności, takie jak: regulowane stelaże umożliwiające przyjęcie wygodnej pozycji podczas relaksu, regulacja ich twardości, dopasowanie materaców do potrzeb i wymagań użytkowników, możliwość zastosowania praktycznych pojemników na pościel czy wzbogacenie samego łóżka o szafki nocne.

3. Budzimy zmysły – dotykiem, węchem i wzrokiem, aby tak było należy wybierać naturalne materiały, z których wykonywane są łóżka – drewno, skóra, naturalne tkaniny sprzyjają nie tylko komfortowi snu…

4. Miękkie lądowanie – opływowe kształty i łagodnie zakończone krawędzie łóżek nadają meblom lekkości, a przy tym są bezpieczniejsze, uwagę warto też zwrócić na tapicerowane zagłówki, które surowemu drewnu dodają ciepła.

5. Trochę lenistwa – łóżko to nie tylko sen, aby relaks na jawie był przyjemniejszy warto zwrócić uwagę na dodatki – szafki nocne, dzięki którym wszystko będziemy mieć pod ręką, stoliczki, na których ustawimy laptopa, czy podamy współtowarzyszowi śniadanie do łóżka – błogie lenistwo zapewnione.

6. Przestrzeń uporządkowana – komody, pojemniki na pościel, regały i szafy pomogą w zorganizowaniu sypialnianej przestrzeni, a do wnętrz wprowadzą ład i porządek, bo sypialnia musi być komfortowa, a nie zagracona!

7. Bądź sobą – nie podążaj ślepo za panującymi trendami, wolisz łóżka z naturalnego drewna, choć modne są te tapicerowane, skórzane?! Kupujmy takie, abyśmy później nie żałowali podjętej decyzji! Bycie w zgodzie z sobą się opłaca.

8. Cicho sza – detale sprawiające, że w sypialni słychać przelatującą muchę?! Niezawodne okucia, stosowanie w szufladach i drzwiczkach zawiasów z amortyzacją i cichym domykiem, stelaże, które nie trzeszczą i materace, które nie skrzypią sprawiają, że sypialnia staje się oazą ciszy i spokoju.

9. Kobiece akcenty – warto zadbać o to, aby sypialnia stała się miniaturowym buduarem. Toaletka, pufa, fotel czy lustro na pewno będą sprzyjać zachowaniu odpowiedniego, dla sypialni, klimatu.

10. Rozsądek ponad wszystko – warto postawić na klasykę, która nawet przez upływ czasu nie traci swojego wyjątkowego ducha.

Kolorowych snów!