Istnieją osoby bardzo dbające o drobiazgi w domu, które znacznie podnoszą komfort mieszkania w nim, a także wpływają na ogólne polepszenie nastroju domowników. Są to nie tylko świeczki zapachowe czy bibeloty, które zdobią półki, ale również dekoracje ścienne. Nie powinno ich zabraknąć w żadnym gustownym wnętrzu! To także element, który jest niezbędny podczas różnych uroczystości szkolnych, organizacji przyjęć weselnych i tym podobnych eventów. Tymczasowe dekoracje wprowadzają mnóstwo radości do pomieszczenia!

Dekoracje zgodne z porami roku

Wszystkie pory roku w Polsce są wspaniałe i każda jest godna uhonorowania. Ciekawym pomysłem jest dekorowanie swoich pokoi w domu właśnie zgodnie z aktualną porą roku! Zimą oczywiście królować będą dekoracje świąteczne, a wiosną – wielkanocne. Z kolei lato i jesień są wspaniałym czasem, aby wykorzystać dary natury i stworzyć samodzielnie jakieś piękne bukiety i ozdoby, które sprawdzą się na ścianach salonu czy sypialni!

Dekoracje okazjonalne

Fajnym pomysłem jest dekorowanie pomieszczeń z okazji urodzin, baby shower czy wieczoru panieńskiego w różne okazjonalne elementy. Dzięki temu wszyscy goście mogą poczuć nastrój chwili i stać się częścią tego wielkiego wydarzenia! Takie tymczasowe dekoracje świetnie też prezentują się na zdjęciach, których podczas takich eventów nie może zabraknąć! Ciekawą tradycją jest wywieszanie dekoracyjnych balonów czy girland z napisem „Witaj w domu!” po długim pobycie poza domem któregoś z domowników czy „Gratulacje!” z okazji zdania ważnego egzaminu lub ukończenia studiów.

Jak zamocować takie dekoracje?

W większości mieszkań na ścianach czy sufitach po prostu brakuje miejsc, w których można by przytwierdzić tego rodzaju dekoracje. Tym bardziej nie chce się specjalnie w tym celu przybijać do ścian i sufitów gwoździ czy haczyków. Nikt nie chciałby sobie niszczyć ściany z powodu chęci zorganizowania super imprezy, po której w ciągu jednego dnia nie będzie śladu! Dlatego w takich sytuacjach idealnie sprawdzają się systemy nieinwazyjnego montażu. Są to specjalne rzepy lub plastry o powierzchni dwustronnie klejącej. Ich zasada działania jest zresztą bardzo podobna do taśmy dwustronnej. Mają jednak nad nią kilka punktów przewagi. Przede wszystkim taśmy montażowe pozwalają na udźwignięcie dekoracji nawet do kilku kilogramów masy własnej. Dzięki temu możliwe jest przytwierdzanie nawet niewielkich półek lub obrazków w ramach. Tak duże dekoracje, wymagające zastosowania kilku taśm o spory udźwigu, nie muszą jednak być potrzebne w przypadku lekkich tymczasowych dekoracji okazjonalnych. Taśmy te można bez trudu oderwać od ściany bez pozostawiania smug kleju czy odrywania fragmentów tynku. To ich niepodważalna zaleta!

Wygodne systemy nieinwazyjnego montażu – zastosowanie

Warto pokusić się o zakup kilku opakowań takich systemów do montażu, aby udekorować swój dom nie tylko na święta. Dzięki temu rozwinąć się może nasza kreatywna strona – ta, która w głębi ducha bardzo kocha robić z papieru, gliny czy modeliny najróżniejsze ciekawe ozdoby, a która zawsze zniechęcała się do nich, bo bała się, że nie będzie ich gdzie zawiesić! Dzięki nieinwazyjnym taśmom nawet dzieci z chęcią będą uczestniczyły w procesie ozdabiania mieszkania. A to już kolejna korzyść – piękne ozdoby na ścianach i wspólna fantastyczna zabawa z dzieckiem! Zdecydowanie dobrze jest spróbować systemów nieinwazyjnego montowania dekoracji ściennych dla pogłębienia własnej satysfakcji z dekorowania ścian!