Szampon do włosów to ważny kosmetyk w każdej łazience. Choć szampony różnią się przeznaczeniem, zapachem i wyglądem, wszystkie opierają się na kilku łatwych do wyodrębnienia grupach składników. Przedstawiamy co w szamponie jest niezbędne, a co jest tylko dodatkiem.

Surfaktanty i woda

Surfaktanty, czyli środki powierzchniowo czynne, to najważniejszy składnik szamponów. Wodny roztwór surfaktantów w zupełności wystarczy, by skutecznie oczyścić włosy. Jednak producenci dodają kilka innych substancji, które mają poprawić wydajność szamponu, jego działanie i pielęgnować włosy.

Składniki kondycjonujące…

Szampon do włosów – czy ten z górnej półki czy z najtańszych ofert dyskontów – musi posiadać składniki kondycjonujące, pielęgnujące włosy. Na liście składników stosowanych do pielegnacji włosów pojawiają się związki tłuszczowe, które nadają włosom połysk i ułatwiają ich rozczesywanie, oraz dodatnio naładowane środki powierzchniowo czynne, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów. Do tej grupy należą także witaminy i naturalne wyciągi, dzięki którym szampon pozwala walczyć z różnymi niedoskonałościami i problemami włosów.

…i konserwanty

Trzecią istotną dla działania szamponów grupą są konserwanty. Ponieważ szampon do włosów jest substancją niezbyt stabilną (w ciągu kilku dni straciłby swoje właściwości) konieczne jest stosowanie pochodnych mocznika i alkoholu benzylowego, które stabilizują działanie szamponu na długi czas.

Reszta jest milczeniem

Pozostałe substancje pojawiają się w składzie szamponów głównie dla naszego dobrego samopoczucia. Nie mają wpływu na działanie samego szamponu, w niczym nie poprawiają jego skuteczności czy wydajności. Ich jedynym zadaniem jest poprawiać nasze odczucia podczas codziennej pielęgnacji włosów.

Zagęszczacze, takie jak guma Guar, celulozowa czy ksantanowa, bądź odpowiednia dawka chlorku sodu lub chlorku amonowego, mają za zadanie nadać szamponowi odpowiednią gęstość. Bez nich szampon byłby płynem, słabo utrzymującym się na włosach – zagęszczony trzyma się lepiej i daje się wygodnie wmasowywać.

Stabilizatory piany, takie jak wspomniana wcześniej guma Guar i ksantowa, a także sarkozyniany i mleczany odpowiadają za to, by szampon silnie się pienił i by piana utrzymywała się jak najdłużej. Co ciekawe, ilość wydzielającej się piany nie ma najmniejszego wpływu na to, jak skutecznie szampon do włosów zadziała – to ze względu na nas, klientów, producenci dodają składniki poprawiające pienienie się szamponu.

Związki zapachowe, barwniki i perłowe nabłyszczacze. Ostatnia grupa ma działać wyłącznie na nasze zmysły. Stearynian glikolu nadający szamponowi perłowy poblask, pigmenty i związki zapachowe w milionie kolorów i zapachów – wszystko to ma za zadanie sprawić, by wylany na dłoń szampon wyglądał pięknie i dawał przyjemność ze stosowania.

Szampony do zadań specjalnych – ranking Loreal

Dane za www.Skapiec.pl,-02-2015

Marka Loreal zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród producentów kosmetyków do pielęgnacji włosów. Sprawdź, jakie produkty z oferty Loreal najczęściej trafiają na łazienkowe półki Twoich koleżanek. Czy jest tu szampon, który mógłby rozwiązać i Twoje problemy?

Najpopularniejsze szampony do włosów Loreal – top 10

Poniżej zamieszczamy tabelę, w której zostało przedstawione 10 najpopularniejszych produktów w kategorii „Szampony do włosów dla kobiet”. Jesteśmy pewni, że w rankingu znajdziecie artykuł perfekcyjnie  wpisujący się w Wasze wymogi. 

LP. Nazwa produktu Procent odsłon Cena od Cena do
1 Loreal Professional: szampon INTENSE REPAIR 250ml 18.92% 23,50 zł 68,98 zł
2 Loreal Density Advanced Szampon przeciw wypadaniu włosów 250ml 13.51% 22,40 zł 99,99 zł
3 Loreal Expert Instant Clear Piritone Shampoo 250ml 11.49% 24,99 zł 35,50 zł
4 Loreal Professionnel Sensi Balance kojąco-ochronny 250ml 10.14% 22,40 zł 35,50 zł
5 Loreal Professionnel Absolut Repair Szampon 250ml 9.46% 24,99 zł 29,00 zł
6 Loreal Expert Age Supreme Integral Omega 6 – szampon przeciw efektom starzenia 250ml 8.78% 26,90 zł 26,90 zł
7 Loreal Professionnel PRO classics Universal Concentrated Shampoo 1500ml 7.43% 56,80 zł 120,00 zł
8 Loreal Professional: szampon SHINE BLOND 250ml 7.43% 24,98 zł 28,99 zł
9 Loreal Serie Expert Shampoo Absolut Repair Szampon regenerujący włosy bardzo uwrażliwione 1500ml 6.76% 80,99 zł 283,00 zł
10 Loreal Expert Mythic Oil 250ml 6.08% 26,70 zł 49,99 zł

Opis najpopularniejszych produktów

Wybór artykułów w e-sklepach nie może zostać zrobiony bez namysłu. A taki zapewne się okaże, jeżeli zdecydujemy się na losowy produkt. Pomocne okaże się sprawdzić opinie o danym artykule w internecie i w szanowanych plebiscytach. Zapraszamy więc do lektury rankingu najbardziej poszukiwanych artykułów w omawianej kategorii. 

Loreal Professional: szampon INTENSE REPAIR 250ml

Loreal Professional: szampon INTENSE REPAIR 250ml

 

Najpopularniejszy w minionym miesiącu produkt w kategorii „Szampony do włosów dla kobiet” to Loreal Professional: szampon INTENSE REPAIR 250ml. 

 

Loreal Density Advanced Szampon przeciw wypadaniu włosów 250ml

Loreal Density Advanced Szampon przeciw wypadaniu włosów 250ml

Model Loreal Density Advanced Szampon przeciw wypadaniu włosów 250ml znalazł się na następnym miejscu w naszym rankingu. Jest to drugi najchętniej pożądany model wśród e-zakupowiczów. 

Loreal Expert Instant Clear Piritone Shampoo 250ml

Loreal Expert Instant Clear Piritone Shampoo 250ml

Loreal Expert Instant Clear Piritone Shampoo 250ml to następny najczęściej przeglądany przez potencjalnych kupujących artykuł w kategorii „Szampony do włosów dla kobiet”. 

Loreal Professionnel Sensi Balance kojąco-ochronny 250ml

Loreal Professionnel Sensi Balance kojąco-ochronny 250ml

W zestawieniu nie zabrakło również miejsca na ulokowany na czwartej lokacie produkt Loreal Professionnel Sensi Balance kojąco-ochronny 250ml.

Loreal Professionnel Absolut Repair Szampon 250ml

Loreal Professionnel Absolut Repair Szampon  250ml

Loreal Professionnel Absolut Repair Szampon 250ml zamyka ranking pięciu najczęściej oglądanych produktów w kategorii „Szampony do włosów dla kobiet”.