Zastanawiałaś się kiedyś nad wyborem szczotki do włosów? Przecież używasz jej każdego dnia, nawet po kilka razy dziennie, więc warto byłoby wybrać taką, która w odpowiedni sposób zadba o Twoje włosy. Odpowiedni wybór szczotki do włosów może rozwiązać bardzo wiele problemów i ułatwić układanie fryzury.

Przy wyborze szczotki należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego jest wykonana, kształt szczotki oraz długość i typ Twoich włosów.

Istnieje wiele typów szczotek, dlatego poniżej przedstawiam kilka modeli, byś mogła wybrać odpowiedni dla siebie.

Rodzaje szczotek do włosów:

  • Z włosia dzika – uznane za najlepsze i najbardziej zachwalane, naturalne włosie zawiera keratynę, która wygładza włosy, pielęgnuje i dodaje im blasku.
  • Plastikowe ząbki zakończone „kulkami” – nadają się dla każdego rodzaju włosów, są delikatne, pielęgnują skórę głowy, zapobiegają podrażnieniom skóry, wadą ich jest to, że mogą powodować elektryzowanie się włosów.
  • Drewniane – w całości wykonane z drewna tzn. nie tylko z drewnianą rączką, ale i z drewnianymi ząbkami, łagodniej traktuje skórę głowy i włosy, zapobiega elektryzowaniu.
  • Nylonowe – dla włosów grubych i zdrowych, są tańsze niż włosie dzika, ale również mają dobry wpływ na wygląd fryzury. Plastikowe- zwykle używa się ich do rozczesywania włosów.

Rodzaje szczotek do włosów ze względu na kształt:

  • Okrągłe szczotki – służą do prostowania włosów podczas suszenia, tworzenia loków, fal, podwijania końcówek oraz nadawania objętości. Mają wiele średnic, więc te mniejsze posłużą do układania krótszych włosów. Zanim ich użyjesz trzeba rozczesać włosy grzebieniem.
  • Płaskie szczotki – dla włosów długich, wygładzają i dodają połysku.
  • Wentylowane – płaskie szczotki z dziurami między syntetycznymi igłami. Są bardzo higieniczne i nadają się do każdego rodzaju włosów, dzięki takiej szczotce, osiągniesz maksymalny przepływ powietrza.

Profesjonalna szczotka właściwie dba o włosy, nie łamie ich, nie szarpie i nie wyrywa. Nie ograniczaj swojej dbałości o włosy do wizyty u fryzjera oraz wyboru profesjonalnych kosmetyków do ich pielęgnacji. Także od właściwego wyboru szczotki uzależniona jest kondycja Twoich włosów.