Moda na szkocka kratę właśnie ogłosiła wielki „come back”. Polki od razu zakochały się w tym wzorze i chętnie sięgają po klasyczną wersję czerwono-czarnej szkockiej kraty, jaki i również bardzo popularnej w tym sezonie wersji biało-czarnej. Za sprawą światowych projektantów tj. Stella McCartney, Moschino, Saint Laurent oraz Marc Jacobs możesz zachwycać się odzieżą i dodatkami z wzorem szkockiej kraty.

Szkocka krata – do czego nosić?

Szkocką kratę możesz nosić do każdego stylu. Może być w wersji grzecznej i eleganckiej lub w wersji bardziej punkowej i zadziornej. Wybierając wersję bardziej elegancką postaw na prostą sukienkę w szkocką kratę lub wybierz spódnicę lub spodnie z tym wzorem i połącz to z uniwersalną białą koszulą. W wersji punkowej koniecznie muszą znaleźć się ciężkie buty i spódniczka mini.

Szkocka krata także dla uczniów

Szkocka krata sprawdza się również idealnie w nawiązaniu do stylu uczniów z brytyjskich college’ów. W tej wersji nie możesz zapomnieć o torbie tzw. oxford-ce. W tym sezonie bardzo modne są plecaki. Wersja w szkocką kratę sprawdzi się w tym stylu idealnie. Plisowana spódnica w szkocka kratę oraz biała koszula koniecznie zapinana pod sama szyję to must have tego sezonu.

Z czym łączyć grzeczną, szkocką kratę?

W tym sezonie łączenie trendów jest bardzo modne. Grzeczną spódnicę w kratkę możesz połączyć ze sportowa kurtką np. bejsbolówką w amerykańskim stylu. Grzeczny look możesz sprytnie przełamać seksownymi szpilkami lub ciężką złota biżuterią.