Chcesz założyć do pracy szorty damskie? A może jednak skusisz się na garsonkę i szpilki? Problem? Podpowiemy, co zrobić, gdy nie wiesz, jak się ubrać do biura latem.

Szorty damskie w biurze

szorty-damskie-z-japonkami.jpgModa w tym sezonie otworzyła wrota dla niekonwencjonalnych dotychczas rozwiązań. A mianowicie szorty damskie można założyć już do biura, należy tylko wybrać odpowiedni model. Projektanci dają nam w tym roku wybór. Ważne, aby szorty damskie w stylu smart casual sięgały przed kolano (do maksimum 8 -10 cm przed kolano, nie mogą być krótsze), mogą też być zwiewne, z lnu, bawełny, jeansu, tweedu, itd. Ważne, aby były eleganckie i stosowne w długości.

Nie wiem co wybrać do biura

Wiele osób jest całkiem zagubionych, gdy należy zacząć pracę. Żaden dress code nie jest tym właściwym. Styl sportowy z naturalnych przyczyn do biura odpada. Za to w garsonkach i garniturach czujemy się średnio komfortowo. Co więc zakładać i jak się ubierać, aby móc wyrazić siebie (o ile firma na to pozwala – często nawet broszka w klapie jest niedozwolona)?

Smart casual odpowiedź dla zagubionych w biurowej modzie

Jeżeli możesz wybrać, w co się ubierasz do biura, styl smart casual będzie najodpowiedniejszy dla ciebie. Co to oznacza?

  • Styl ten to najbardziej luzacki outfit, jaki wypada nosić w pracy. Panuje tutaj wielka swoboda pod kątem doboru kolorów, krojów, zestawień. Jedna i najważniejsza zasada, to wyglądać schludnie i profesjonalnie. Tak, że gdy nagle musimy spotkać się z klientem, to bez problemu możemy to uczynić.
  • Panie mogą nosić buty z odkrytymi palcami, sandały, eleganckie klapki, różne fasony spodni, w tym także elegancką wersję alladynek, chinosy, luźne i zwiewne, jeansy, krótkie spodenki (ale do prawie do kolan) itd. Mogą także nosić różne sukienki, nawet kolorowem w groszki itp., ważne jednak, aby: nie miały cienkich ramiączek lub w ogóle były ich pozbawione, nie miały dużego dekoltu, nie były zbyt krótkie i nie były wyzywające. Poza tym te same zasady tyczą się bluzek i każdej innej garderoby.
  • Buty natomiast mogą być prawie wszystkie prócz typowo joggingowych sportowych czy japonek.

Zawsze są zasady

Pamiętaj, że nawet, jeżeli wydaje ci się, że nie ma żadnego określonego dress codu w twojej firmie i nie oczekuje się od ciebie specjalnych strojów, to jednak zasady są zawsze, tylko te niepisane. Kultura osobista i wyczucie dobrego tonu to jest coś, co wynosisz z domu. Jeżeli więc o poranku zastanawiasz się, czy jakieś ubranie pasuje założyć do biura czy też nie, odpowiedź jest prosta – nie zakładaj. To właśnie ów wyuczony przez rodziców kiedyś głos się w tobie odzywa i poddaje coś w słuszną wątpliwość.