Doskonałym dodatkiem do różnego rodzaju dań rybnych i owoców morza pozostaje wino. Należy je jednak dobierać bardzo starannie, aby z jednej strony podkreślić smak serwowanej potrawy, a z drugiej go nie zdominować. Umiejętna sztuka łączenia aromatów to klucz do sukcesu. Z tego artykułu dowiesz się, jakie wino do potraw z ryb i owoców morza dobierać. Pod lupę wzięliśmy wina z RPA, które cieszą się rosnącą renomą wśród konsumentów na całym świecie.

Dlaczego postawić na wino z Republiki Południowej Afryki?

Za sprawdzeniem wina z RPA przemawia wiele argumentów. Przede wszystkim to wina, które wciąż uznawane są za przejaw pewnego rodzaju świeżości na rynku. Choć sprowadzane są do Polski od lat, to jednak zwiększone zainteresowanie tym kierunkiem obserwujemy dopiero na przełomie kilku ostatnich lat. Wpływ na to ma renoma, jaką trunki z Republiki Południowej Afryki zyskały na całym świecie. Wina te z powodzeniem serwowane są w prestiżowych hotelach, czy też restauracjach z gwiazdkami Michelin. Charakteryzują się bogatym i oryginalnym smakiem, nutami mineralnymi, a także świeżością. To sprawia, że doskonale komponują się również z daniami rybnymi oraz z delikatnymi owocami morza. Sprawdź, jakie wino do owoców morza lub ryby będzie strzałem w dziesiątkę.

Jakie wino pasuje do dań rybnych?

To, jakie wino do ryby wybrać, zależy od wielu czynników. Najczęstszym i najbezpieczniejszym wyborem do dań rybnych pozostają wina białe. Wytrawne białe trunki doskonale podkreślą aromat i delikatne rybie mięso. Szczepy Chardonnay lub Sauvignon Blanc to sprawdzone wino do ryby smażonej, grillowanej, czy też marynowanej. Inne sprawdzone gatunki to m.in.: Chenin Blanc i Viognier. Do dań rybnych, w tym do ryb smażonych, duszonych, parowanych, pieczonych, grillowanych, czy też makaronów z rybami, podaje się zarówno wina jednogatunkowe, jak i wysokiej jakości blendy. Dobrym wyborem są wina wytrawne i świeże, które jednocześnie są pozbawione przesadnej słodyczy.

Jeżeli dobierasz wino do ryb z ciemnym mięsem, to z powodzeniem możesz postawić na wytrawne czerwone gatunki takie jak: południowoafrykański Pinotage, Cabernet Sauvignon i Shiraz. A jakie wino do ryby wędzonej? Tu świetnie komponują się wina białe z lekką kwasowością, czy też wina musujące. Te ostatnie mogą być świetnym eksperymentem i stworzyć unikalne połączenie smakowe z rybą.

Sztuka łączenia wina z RPA z potrawami. Wybór idealnego wina do dań rybnych i owoców morza!

Jakie wino będzie doskonałym wyborem do owoców morza?

Wino stanowi sprawdzony dodatek do delikatnego mięsa owoców morza, w tym do: krewetek, kalmarów, ośmiorniczek, muli, homarów, czy krabów. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie wino do makaronów z owocami morza pasuje najlepiej, to sprawdzonym wyborem są wytrawne białe wina. Należy wybierać trunki, które są pozbawione mocnych akcentów. Dzięki temu nie zdominują delikatnego mięsa owoców morza i stworzą z nim aromatyczną kompozycję. Częstym wyborem specjalistów są wina o wysokiej kwasowości i orzeźwiającym smakiem. Takie właśnie są produkowane w Republice Południowej Afryki trunki z białych szczepów: Sauvignon Blanc, Chardonnay, Chenin Blanc i Viognier. To one są najczęściej wybierane przez świadomych konsumentów.

Oczywiście wybór wina do owoców morza zależy od indywidualnych preferencji. W związku z tym możesz odejść od utartych standardów i spróbować czegoś nowego. Krewetki w sosie pomidorowym świetnie pasują do wytrawnego wina czerwonego, a ciekawe połączenie można uzyskać również poprzez podawanie do owoców morza wytrawnego wina różowego.

Postaw na łączenie smaków z winami z RPA od REDi WINES

Zachęcamy do łączenia wysokiej jakości wina z Republiki Południowej Afryki z daniami rybnymi oraz owocami morza. W ten sposób można uzyskać efektowne połączenia smaków i aromatów, co korzystnie wpłynie na doświadczenia związane z jedzeniem. Szeroki wybór starannie dobranych win z RPA znajduje się w ofercie REDi WINES. W tym sklepie znajdziesz prawdziwe perełki, w tym wina uznawane za najlepsze na świecie i serwowane w prestiżowych lokalizacjach. Zapraszamy do zakupów w sklepie internetowym REDi WINES lub w stacjonarnym punkcie w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj