Nie ma dwóch idealnie identycznych par oczu. Nie ma też idealnie równych brwi. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się takie same, to jednak każda nasza brew ma nieco inny kształt.

Aby je ujednolicić, czasami stosujemy regulację za pomocą pęsety i wykorzystując szablony do brwi, a czasami pomagamy sobie przy pomocy dostępnych kosmetyków takich, jak kredki do brwi lub woski do brwi. Czy jednak każda z nas ma pewność, jak prawidłowo je stosować?

Szablony do brwi – nieoceniona pomoc przy regulacji

Niezależnie od tego, czy twoje brwi są łatwe w regulacji, czy raczej należą do niesfornych warto, abyś posiadała w swojej kosmetyczce szablony do brwi – https://kontigo.com.pl/akcesoria/akcesoria-do-makijazu/stylizacja-rzes-i-brwi.html. Może ci się początkowo wydawać, ze jest to tylko modny gadżet, ale o jego zaletach przekonasz się już po pierwszym użyciu i z pewnością je docenisz. Ważne jest jednak, aby szablon do brwi zastosować we właściwy sposób. Wybierając szablony do brwi zdecyduj się na takie, które kształtem są najbardziej zbliżone do naturalnego kształtu twoich brwi. Do zabiegu regulowania brwi przy pomocy szablonu, będziesz potrzebowała także pędzelka do aplikacji cieni oraz cień do powiek (zobacz cienie do powiek Kontigo) o odcieniu znacznie jaśniejszym od koloru twoich brwi.

Zanim zaczniesz zmyj makijaż i zadbaj, aby skora i brwi były odtłuszczone.

Najpierw wyrównaj brwi szczoteczką, która jest do nich przeznaczona. Dzięki temu osiągniesz dwa ważne efekty, pozwalające kontynuować regulację – po pierwsze, wyczeszesz wypadające już włoski; po drugie, równomiernie wygładzisz włoski i zobaczysz, w którym miejscach rośną nierówno.

Następnie sięgnij po szablon i przyłóż go do łuku brwiowego. Jeżeli masz pewność, że chcesz osiągnąć dokładnie taki efekt, jaki widzisz wewnątrz szablonu, sięgnij po pędzelek z cieniem do powiek i nie odkładając szablonu, nanieś na włoski jasny cień.

Teraz możesz odłożyć szablon i sięgnąć po pęsetę. Usuń nią te włoski, których nie pokryłaś cieniem do powiek. Jeżeli dokładnie zastosowałaś się do wskazówek, powinny być to włoski, których szablon nie objął zasięgiem i nie znajdowały się wewnątrz niego.

Po wszystkim zmyj cień do powiek z powierzchni brwi. Teraz są one już wyregulowane i gotowe do bycia częścią idealnego makijażu!

Kredki do brwi – podkreślenie magnetyzującego spojrzenia

mystik warsaw kredka do brwi blonde kontigo 2eb

Na co dzień nie musisz podkreślać czy wydobywać głębokiego koloru swoich brwi. Jednak, gdy wykonujesz np. wieczorowy makijaż warto, aby brwi nie nikły pod warstwą pudru i stanowiły jedną całość z twoim make-up’em. Do podkreślenia brwi doskonale posłuży ci kredka do brwi. W tym przypadku, szablony do brwi również mogą okazać się niezastąpione.

Na początku wybierz kolor pasujący do ciebie. Pamiętaj, aby wyglądał naturalnie. Kredka do brwi nie powinna być ani zbyt jasna, ani zbyt ciemna. Najlepiej jest dobierać kolor o odcieniu odrobinę ciemniejszym od naturalnego koloru brwi.

Teraz sięgnij po szablon do brwi, przyłóż go do łuku brwiowego bardzo dokładnie, a następnie, delikatnymi ruchami nanieś kredkę do brwi trzymając się linii szablonu. Pamiętaj, aby brwi kolorować zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Po usunięciu szablonu, możesz też delikatnie uzupełnić powstałe w jego wyniku braki.

Nie lubisz kredki do brwi? Istnieją alternatywy.

bell wosk do brwi 1 kontigo 5af

Chcąc podkreślić kolor swoich brwi nie musisz sięgać wyłącznie po ściśle określone akcesoria typu kredki do brwi. Możliwości jest więcej. Wśród nich znajdują się także cienie do brwi. Nakładane pędzelkiem przy pomocy szablonu dają naturalny efekt przyciemnionych brwi. Masz także do wyboru woski do brwi. Woski, podobnie zresztą, jak cienie, występują w różnych kolorach. Najbardziej uniwersalny jest wosk transparentny. Możesz nałożyć go na swoje naturalne brwi lub na brwi pomalowane wcześniej odpowiedni cieniem. Taki zabieg pozwoli ci zarówno nadać blask pomalowanym brwiom, jak także utrwali efekt kolorystyczny. Wosk nakładany jest na brwi odpowiednim pędzelkiem lub aplikatorem. Wszystko zależy od twoich preferencji.