Zastanawiasz się gdzie znaleźć swoja drugą połówkę? Większość osób z którymi się przyjaźnisz założyło już rodziny? Czy Ty jedna w towarzystwie pozostałaś nadal singlem? Czy przy każdej uroczystości rodzinnej musisz wysłuchiwać i odpowiadać na pytania dotyczące Twojej przyszłości i związku?

Mimo tego, że jest Ci dobrze tak jak jest, to na pewno chciałabyś mieć kogoś z kim mogłabyś pójść do kina, na kolację lub na spacer.

Chyba dla każdej kobiety miłość odgrywa bardzo ważną rolę i także Ty po pewnym czasie będziesz chciała lub już chcesz mieć przy sobie bliską osobę, z którą będziesz mogła mile spędzić czas.

W Twoim otoczeniu nie ma odpowiedniego mężczyzny w którym mogłabyś się zakochać i nic nie wskazuje na to, aby ktoś taki pojawił się na Twoim horyzoncie? Nie obracasz się w innym towarzystwie niż Twoi rodzice i przyjaciele z dziećmi. Uważasz, że Tobie samej nie wypada nigdzie wyjść oraz twierdzisz, że miłość prędzej czy później znajdzie każdego. Z pewnością tak jest i może faktycznie istnieje przeznaczenie, ale dlaczego sobie nie pomóc. Dlaczego przez swoje lenistwo i zasiedzenie w domu pozbawiać się pewnych przyjemności?

Jak znaleźć odpowiedniego partnera?

Większość osób namawia Cię na internetowe portale randkowe, a Ty za każdym razem wyśmiewasz ten pomysł i twierdzisz, że tam znajdziesz samych zboczeńców, pedofilii i gwałcicieli.

Nic bardziej mylnego, ponieważ coraz częściej słyszy się o udanych i szczęśliwych związkach osób poznanych przez internet.

Pomyśl sobie, że tak samo jak Ty jesteś zmęczona po pracy i nie masz ochoty wieczorem nigdzie wychodzić. Tak samo może być zmęczony normalny, uczciwy mężczyzna. Czasami w świecie rzeczywistym może Cię czekać więcej zagrożeń niż w świecie wirtualnym.

Szukanie miłości w internecie ma swoje dobre i złe strony.

Pozytywne jest na pewno to, że w domowym zaciszu będziesz mogła dokładnie sprecyzować czy szukasz przelotnego romansu czy prawdziwej miłości, określić kto Cię interesuje, wskazać cechy charakteru, które Ci odpowiadają i przeszkadzają u przyszłego partnera.

W internecie będziesz się czuła pewniejsza siebie, mniej skrępowana oraz będziesz bardziej wyluzowana niż na pierwszej randce w realnym świecie. Nie oczekuj natomiast, że od razu znajdziesz tam swojego księcia z bajki. Znalezienie odpowiedniego rozmówcy na czacie może okazać się równie trudne co w rzeczywistości.

Ogromną wadą szukania miłości w internecie jest to, że tak naprawdę nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie i dopiero spotkanie „na żywo” będzie mogło zweryfikować czy mężczyzna z którym rozmawiasz jest faktycznie tym, za którego się podawał.

Zalogowanie się na portalu randkowym niesie również ryzyko otrzymywania maili o nieprzyzwoitej treści. Nie wdawaj się w dyskusje z takimi osobami, najlepiej od razu zerwij kontakt i nie odpisuj im na maile. Pamiętaj, że nieprzyzwoite propozycje składane przez internet są dla Ciebie bezpieczniejsze nić np. usłyszenie ich podczas zabawy na dyskotece.

W internecie na pewno spotkasz niedojrzałych mężczyzn, szukających przygodnej miłości, którzy w desperacki sposób będą szukać taniej zabawy erotycznej bez zobowiązań.

Jeśli ktoś taki do Ciebie napisze to nie zrażaj się od razu do internetowych portali randkowych. Musisz wiedzieć, że poznanie kogoś interesującego może Ci zająć kilka wieczorów, dni a nawet kilka miesięcy przesiedzianych przed komputerem.

Tematy, które będziesz poruszała ze swoim rozmówcą mogą Ci dużo o nim powiedzieć. Sposób, w jaki będzie się wypowiadał, określi jego charakter i określi jego stosunek do Ciebie.

Po pewnym czasie stałego pisania z pewnym nieznajomym możecie wymienić się numerami telefonów i przenieść swoją znajomość na kolejny etap poznawania się.

Jeśli okaże się, że rozmawia Wam się równie dobrze co pisze to możecie pomyśleć o spotkaniu się w realu. Zaplanujcie spotkanie w miejscu, do którego oboje łatwo traficie. Najlepiej na neutralnym gruncie, ponieważ jeśli nie przypadniecie sobie do gustu to będziecie mogli z łatwością zakończyć spotkanie. Ale to jest oczywiście najgorszy ze scenariuszy, ponieważ coraz częściej spotyka się szczęśliwe pary, które poznały się właśnie w świecie wirtualnym.

Jeśli zaczyna dokuczać Ci samotność, to może spróbuj swojego szczęścia w internecie. Tak naprawdę nigdy nie wiemy gdzie spotkamy swoją miłość. Może okaże się, że to właśnie internet połączy nas z kimś na zawsze.

Miłość puka do tych drzwi, które się na nią otworzą. Chcesz kogoś poznać to zabierz się do poszukiwań. Bądź wytrwała i nigdy się nie poddawaj.