Istnieje powiedzenie: “jak Cię widzą, tak Cię piszą”. W dzisiejszych czasach nabiera ono większego znaczenia. Każdy z nas pragnie prezentować się jak najlepiej, wzbudzać zachwyt i wyróżniać się wśród tłumu. Nie jest to jednak proste zadanie. Wiele czynników takich, jak: skażenie środowiska metalami ciężkimi, nieodpowiednia dieta lub stres, przyczynia się do pogorszenia kondycji naszego zdrowia. To, w jaki sposób funkcjonuje nasze ciało, odbija się na wyglądzie naszych włosów, paznokci oraz skóry.

Należy skorygować metodę odżywiania, ograniczyć ilość godzin spędzonych przed komputerem lub telewizorem na rzecz spacerów i treningów, aby nasz wygląd uległ polepszeniu. Ważny aspektem są również działające tabletki na włosy. Jest to nieoceniona pomoc podczas codziennej pielęgnacji, która jest bezpieczna i pozytywnie wpływa na aparycję. Co powinny zawierać suplementy diety, aby pomogły naszym włosom?

Skrzyp polny – naturalne wzmocnienie ciała i włosów

Equisetum arvense to łacińska nazwa rośliny leczniczej, która od wieków rośnie dziko na terenie naszego kraju. Można spotkać go na łąkach, przydrożach, nasypach kolejowych. Od dawna jego właściwości były wykorzystywane w medycynie naturalnej, teraz jest pozyskiwany na szeroką skalę w walce o piękny wygląd i zdrowie. Jego szerokie możliwości są niezwykle przydatne w stanach zapalnych i uszkodzeniach skóry, leczeniu łuszczycy, pękających naczynkach. Tabletki na włosy zawierające skrzyp, charakteryzują się wysokim stężeniem krzemu. Pierwiastek ten wzmacnia i regeneruje zniszczone włosy, paznokcie i skórę. Dzięki długotrwałemu stosowaniu tych preparatów, włosy są mocne, lśniące i nie rozdwajają się. Ciekawostką jest, że ekstrakt ze skrzypu polnego hamuje proces starzenia się skóry. Naturalne źródła krzemu, pochodzące z ekstraktów z bambusa oraz skrzypu polnego znajdziesz w suplementach linii Look Up.

Tabletki na włosy wzmocnione witaminami

Preparat zawierający jeden składnik aktywny może nie być skuteczny na tyle, aby poprawić stan skóry oraz włosów. W tym procesie potrzebne jest kilka składników, które będą działać kompleksowo, przez co zwiększają możliwości regeneracji organizmu. Skuteczne tabletki na włosy muszą zawierać witaminy oraz kilka źródeł substancji czynnych, aby mogły nazywać się działającymi. Najważniejszymi elementami, które będą pomocne przy odbudowie zniszczonych włosów, są: cynk, siarka organiczna (najlepiej w postaci metylosulfonylometanu – MSM), miedź, biotyna, witamina C i E. Preparat w takiej postaci może okazać się skuteczny na tyle, aby w sposób kompletny zmobilizować ciało do naprawienia uszkodzeń skóry, paznokci oraz włosów.

Woda – źródło piękna

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważna w codziennej pielęgnacji jest odpowiednia ilość spożywanej wody. Z materiałów źródłowych oraz badań naukowych można wywnioskować, że pijemy jej zdecydowanie za mało. To ona stwarza odpowiednie środowisko do funkcjonowania każdej komórki w naszym organizmie. Wypijanie 250 ml wody na godzinę sprzyja utrzymaniu jej odpowiedniego poziomu. Jest to niezwykle istotne podczas dbania o wygląd. Co ważne, właściwe dbanie o nawodnienie organizmu sprzyja wydalaniu zalegającej wody w ciele, przez co ilość tej substancji, zgromadzonej w tkance podskórnej, ulega zmniejszeniu, co korzystnie wpływa na naszą sylwetkę.