Sprzedajesz w internecie ubrania, które Ci się znudziły? A może chcesz szybko przesłać książki koleżance z drugiego końca Polski? Martwisz się, że usługi kurierskie są drogie, a poczta nie zawsze działa tak sprawnie, jak powinna? Jest na to rozwiązanie!

Dlaczego kurier jest drogi?

W internecie z pewnością zauważysz, że sklepy podają zaskakująco niskie koszty doręczenia towarów kurierem. Jednak jeśli zadzwonisz sama po kuriera, koszt wysyłki może Cię niemile zaskoczyć. Wszystko przez to, że cenę przesyłki mogą negocjować tylko Ci, którzy wysyłają dużo paczek.
Dlatego właśnie najlepszą opcją jest tu skorzystanie z pomocy brokera kurierskiego. Dzięki temu Ty zaoszczędzisz (znaleziony przez nas komentarz użytkownika na forum forumkurierow.pl jest tu bardzo jaskrawy – 13zł za przesyłkę u brokera, 70zł u firmy, która miałaby odebrać przesyłkę osobiście), a paczka dotrze szybko do adresata.

Jak wybrać brokera kurierskiego?

Poszukiwania firmy, która zaopiekuje się Twoją paczką z pewnością zaczniesz w internecie. Sprawdzone firmy o dużych obrotach to bezpieczny wybór – jeśli więc chcesz wysłać tanio i bezpiecznie, zacznij od stron www.epaka.pl, sendit.pl lub furgonetka.pl. Za pośrednictwem internetu złożysz zamówienie, umówisz odbiór paczki i przygotujesz list przewozowy. I to wszystko bez ruszania się z domu!

Jeśli jednak jesteś tradycjonalistką, możesz śmiało pójść do fizycznej siedziby brokera. Broker stacjonarny pomoże Ci właściwie wypełnić dokumenty i nie będziesz musiała czekać, aż kurier odbierze przesyłkę z Twojego domu.

Dlaczego warto skorzystać z usług brokera?

Pośrednik w przesyłkach kurierskich to przede wszystkim wygoda i oszczędność. Nie musisz martwić się o umowy z firmami kurierskimi, nie masz obostrzeń co do liczby przesyłek w miesiącu, czy harmonogramu odbiorów.

Nawet w przypadku kuriera zdarzają się problemy – przesyłka może się uszkodzić, zaginąć lub kurier nie będzie przyjeżdżał po paczkę, pomimo umówionego odbioru. Jako klient indywidualny jesteś skazana na czekanie w kolejce, wypisywanie tony dokumentów i czekanie na ich rozpatrzenie. Gdy korzystasz z usług pośrednika, to on przejmuje te procedury. Ty nie musisz się martwić o nic, tylko spokojnie poczekać na wyjaśnienie sprawy (w końcu duży może więcej, prawda?).

Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że niezależnie od formy przesyłki na drodze paczki pojawia się dodatkowa para rąk, co w przypadku firm nierzetelnych może opóźniać zakończenie transakcji (niechlubną sławą okryte są zwłaszcza przesyłki pobraniowe, przy których małe firmy pośredniczące potrafiły przez kilka dni przetrzymywać należność). Na szczęście problem dotyczy firm małych, o nieugruntowanej pozycji, więc jeśli wybierzesz dużego pośrednika, będziesz mogła cieszyć się komfortem i wygodą.