Tapety w kwiaty szturmem weszły do naszych domów tej wiosny – tapety w kwiaty, czy to w wydaniu klasycznym, nowoczesnym czy minimalistycznym, pokryły kolorową wstęgą ściany naszych domów i mieszkań. Dlaczego tapety ścienne w kwiaty są tak popularne?

Tapety w kwiaty pasują do wszystkiego

Jeśli na hasło „tapety w kwiaty” przypominają Ci się wyłącznie gałązki różowych róż na beżowym tle, to niestety – znasz jedynie małą (choć bardzo charakterystyczną) część oferty tapet naściennych. Obecnie produkowane tapety oferują znacznie szerszy wybór niż 20 – 30 lat temu. Dodatkowo nowoczesne tapety w kwiaty zachwycają jakością wykonania i dostępnością wzorów. Szeroki wybór pozwala na zastosowanie tapety w każdym stylu aranżacji wnętrz.

malowac czy tapetowac banner

Klasyczne tapety w kwiaty to najpopularniejsza grupa wzorów. Zazwyczaj są to kwiaty na jasnym/ciemnym jednolitym tle – same kwiaty, bądź kwiaty z łodyżkami i listkami. Zależnie od koloru klasyczne tapety w kwiaty sprawdzą się w stylu romantycznym, klasycznym czy w stylu angielskim, gdzie od lat święcą triumfy. Jednak możesz też wykorzystać klasyczne wzory tapet w kwiaty do przełamania konwencji. Kwiaty na czarnym tle świetnie skontrastują się z prostymi formami mebli i uzupełnią na przykład monochromatyczną sypialnię. Bogata ornamentyka klasycznych tapet w kwiaty nada eleganckiego rysu w każdym wnętrzu.

Tapety jednokolorowe o dużym kontraście to druga grupa tapet dostępnych na rynku. Tutaj stosuje się nadruk w 1-2 kolorach, co nadaje tapecie wyraźny charakter i dynamikę. Tapeta w kwiaty, na której zastosowano ograniczoną liczbę kolorów świetnie sprawdzi się we wnętrzu rustykalnym, ale doskonale uzupełni i elegancką, klasyczną aranżację, jak i wniesie „drugi oddech” do wnętrz pop-artowych. Tapeta w kwiaty, utrzymana w ograniczonej kolorystyce świetnie się sprawdzi jako kolorystyczny akcent we wnętrzu, bądź jako element wprowadzający teksturę. Niezależnie do tego, czy wybierzesz tapetę monochromatyczną, czy o nasyconym kolorze, Twoje wnętrze wiele zyska już po oklejeniu tapetą w kwiaty jednej ściany.

pinterest kobietawielepie button

Trzecią grupą są tapety w kwiaty o przytłumionym kontraście – w tej grupie znajdą się wszystkie tapety o wypłowiałej kolorystyce. W grupie tapet o przytłumionym kontraście pojawiają się również tapety jednokolorowe, o wzorze wytłoczonym lub podkreslonym błyszczącym lakierem. Tapety w kwiaty o delikatnym wzorze doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych, stylizowanych na retro (szczególnie sprawdzą się tu tapety beżowo-brązowe). Tapety w kwiaty o jasnej kolorystyce sprawdzają się doskonale jako subtelna dekoracja wnętrz w stylu skandynawskim, a ciemne – doskonale komponują się z aranżacjami nawiązującymi do glamour.