Ponoć im bardziej niewygodnie, tym lepiej wyglądamy. Trudno jest mi się z tym zgodzić, bo w pierwszej kolejności stawiam na wygodę. Pewnie, gdybym miała mniej obowiązków, być może pozwoliłabym sobie na mniej wygodne ubrania, ale za to robiące wrażenie. Projektanci idąc za potrzebami współczesnej kobiety, łączą wygodę z atrakcyjnym wyglądem i możliwościami wykorzystania ubrania na różne okazje, w zależności od dodatków.

Z przymrużeniem oka

Tej zimy podobnie jak poprzedniej można zaszaleć, przyda się bluza z uszami na chłodniejsze dni, a i warto zaopatrzyć się w leginsy norweskie. Ciepłe, miłe w dotyku w różnych wzorach i kolorystyce. Pasują i do szpilek, i do traperów. Wciąż królują wzory zwierzęce i wojskowy kamuflaż. I przede wszystkim stawiajmy na pastele. Szare, smutne kurtki schowajmy na być może następną zimę. W tym roku modne są płaszcze i kurtki w kolorach pastelowych. Mleczne cappuccino, truskawkowa beza albo morela to dobry wybór. Ponadto możemy zaszaleć z ubraniami op-art. Jeszcze kilka sezonów temu królował pop art. Dziś modne są ubrania op-art. Przyciągaj spojrzenia dzięki nieszablonowym kombinacjom geometrycznym, które powodują złudzenie optyczne.

Futra i sukienki dresowe

W tym roku projektanci zaszaleli z futrami. Co prawda są one modne co zimę, ale obecne propozycje odbiegają od zeszłorocznych. Wibrujące kolory, patchwork i błyskotki, ale to nie wszystko. Proponuje się bardzo duże rozmiary. Do tego wystarczy sukienka dresowa i kilka fajnych dodatków, typu bransoletka ze sznurka i już jesteśmy gotowe na różne okazje.

Oversize króluje

Ubrania większe, od noszonego przez nas rozmiaru, nie schodzą ze światowych wybiegów od lat 90. Obecnie są również w modzie. Sprzyja to zakupom przez Internet. Ubrania sprzedawane drogą internetową dają znacznie większe możliwości by zaszaleć tej zimy. Bardzo duży wybór ubrań online ma w swojej ofercie www.mybaze.com.

Po za tym nie musimy biegać po sklepach, a jeśli kupujemy oversize, to nie ma problemu z rozmiarem. Oversize to propozycja dla wszystkich pań na tą zimę, i tych o idealnej figurze, i tych o nieco okrąglejszych kształtach. Pamiętajmy również o dodatkach. Tej zimy modne są, oprócz wspomnianych wcześniej bransoletek ze sznurka, również bransoletki z koralików. Dobrym dopełnieniem stylizacji jest odpowiednio dobrany pasek i rzecz jasna torebka. Możemy pokusić się o nietuzinkową i zabawną torebkę z motywem zwierzęcym.

Podsumowując, tej zimy patrzymy na modę z dystansem i poczuciem humoru. Ma być kolorowo i przyjemnie dla oka.