Twój facet szybko kończy? Nie tylko Twój! Szacuje się, że przedwczesny wytrysk dotyka co trzeciego mężczyznę, co oznacza, że co trzecia kobieta słyszy to samo! Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku i jak można do leczyć?

Kiedy zaczyna się problem?

Najkrócej mówiąc, w momencie kiedy mężczyzna osiąga orgazm na długo przed kobietą. Oczywiście pojedyncze wpadki mogą się zdarzyć, jednak kiedy regularnie w Twojej głowie pojawia się myśl „to już koniec?” znaczy, że trzeba coś z tym zrobić. Mężczyźni z natury raczej unikają takich tematów. Każdy z nich gra samca alfa, dlatego musisz dać mu do zrozumienia, że potrzebujesz czegoś więcej.

Mów otwarcie

Seks jest ważny w każdym związku. Dzięki niemu buduje się i wzmacnia więź między obojgiem kochanków. Partnerzy poznają siebie nawzajem, odkrywają co im przynosi przyjemność. Każdy prawdziwy mężczyzna powinien dbać nie tylko o własne przyjemności ale i drugiej połówki. Jest wiele metod leczenia przedwczesnego wytrysk, dlatego powinien on podjąć próbę leczenia. W rozmowie musisz być delikatna, tak aby zbytnio nie urazić jego ego a jednocześnie stanowcza. Daj mu do zrozumienia, że powinien coś z tym zrobić. Problemy z przedwczesnym wytryskiem jest dla każdego mężczyzny bardzo krępujący. Żaden z nich się do tego nie przyzna, nie mówiąc już o wizycie u lekarza. Na początek sama poszukaj metod leczenia i przedstaw mu je w odpowiedni sposób.

Leczenie przedwczesnego wytrysku

Leczyć można na wiele sposobów. Używanie grubszych prezerwatyw zmniejszy odczuwane bodźce, co przełoży się na długość stosunku. Często stosowaną metodą jest spożycie niewielkiej dawki alkoholu – tylko ostrożnie, zbyt duża dawka może sprawić, że jego członek odmówi współpracy! Są to jedynie metody na krótką metę i nie rozwiązują problemu bezpośrednio, dlatego też polecamy zainteresować się metodami, które dadzą trwałe efekty. Istnieje kilka technik behawioralnych, które uczą panować nad orgazmem. W przypadku niektórych z nich możesz mu pomóc, a więc i od Ciebie wymagać to będzie inicjatywy. Specjaliści twierdzą, że przy odpowiednim praktykowaniu takich ćwiczeń można nawet trzy krotnie zwiększyć długość stosunku.

Jaką metodę wybrać?

To zależy od przyczyny przedwczesnego wytrysku. Jeśli powodem jest nadmierny stres czy złe nawyki żywieniowe to prawdopodobnie wystarczy preparat na bazie ziół. Ale kiedy przyczyną jest choroba to do sprawy należy podejść nieco inaczej.

Więcej informacji na temat przyczyn i leczenia przedwczesnego wytryski znajdziesz w artykule pt. „Przedwczesny wytrysk – przyczyny i leczenie