Od zarania ludzkości dążymy do ideału piękna, który na przestrzeni wieków podlegał intensywnym zmianom. Aby go osiągnąć kobiety są zdolne do wielu wyrzeczeń. Drakońskie diety, intensywne treningi, kremy i maseczki upiększające czy wreszcie, coraz bardziej popularne także i w Polsce, zabiegi medycyny estetycznej. Wszystko po to, by zbliżyć się do kanonu piękna, jaki wyznaczyła nam epoka bądź my same.

Niektórym wymaganiom sprostać może jednak jedynie wizyta u chirurga plastycznego. Oto dziesięć najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycy estetycznej wśród Polek.

10. Modelowanie podbródka

Kiedy granica pomiędzy szyją a owalem twarzy ulega rozmyciu, wówczas pojawia się tak zwany „drugi podbródek”. Przyczyną jego powstania mogą być nie tylko nadmierne kilogramy, ale także postępujące z wiekiem zwiotczenie skóry. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który radzi sobie z tym problemem, jest lipoliza iniekcyjna. Podstawowym zadaniem wstrzykiwanego preparatu jest rozbicie zalegającego pod naskórkiem tłuszczu. Dla uzyskania trwałych efektów zabieg warto kilkakrotnie powtórzyć.

9. Przebarwienia

Jednolity kolor skóry bez piegów, plam i zaskórników to marzenie każdej z nas. A wystarczy jeden zabieg, aby je osiągnąć. Cosmelan, bo o nim mowa, to peeling, który skutecznie likwiduje różnego rodzaju przebarwienia, powstałe czy to w wyniku zaburzeń w funkcjonowaniu melanocytów czy to poprzez stosowanie terapii hormonalnych.

8. Pełne usta

Polki coraz częściej decydują się również na powiększenie ust. Cienkie kreski są bowiem źródłem kompleksów u wielu z nas. Aby je uwydatnić, stosujemy wypełniacze. Najpopularniejszy jest w tym względzie kwas hialuronowy. Sprawia on, że usta są pełne i apetycznie zaokrąglone.

7. Depilacja laserowa

Tradycyjne metody depilacji sprawiają, że pozbywanie się niechcianych włosków jest procesem żmudnym, długotrwałym, a przede wszystkim wymaga regularnego powtarzania. Aby tego uniknąć, coraz więcej Polek decyduje się na depilację laserową. Mieszki włosowe zostają uszkodzone przez wiązkę światła, co zapobiega ich wzrostowi.

6. Lifting twarzy

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania twarzy i szyi. Choć lifting operacyjny wydaje się być zabiegiem inwazyjnym, cieszy się dużą popularnością. Wszystko dzięki doskonałym efektom. Skóra staje się gładka, napięta i wyraźnie podniesiona, przez co zyskuje młody wygląd. Alternatywą operacji są liftingi nićmi hialuronowymi, falami radiowymi czy też urządzeniem Zaffiro, które emituje promieniowanie podczerwone.

5. Liposukcja

Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych części ciała pozwala osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Intensywny rozwój medycyny estetycznej doprowadził do powstania alternatywnych metod „odsysania tłuszczu”, które nie wymagają udziału anestezjologa, takich jak liposukcja laserowa czy też ultradźwiękowa.

4. Botoks

Tuż za podium uplasował się botoks. Pozwala on w szybki sposób usunąć zmarszczki mimiczne. Wstrzyknięta toksyna botulinowa na pewien czas paraliżuje, a następnie rozluźnia mięśnie odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek. Botoks stosuje się także w leczeniu migreny oraz nadmiernej potliwości.

3. Piękne oczy

W czołowej trójce znalazła się plastyka powiek. Tworzące się worki pod oczami i zwiotczałe powieki trudno zatuszować makijażem. Dlatego wiele Polek decyduje się właśnie na ten zabieg. Zazwyczaj jest on przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Przywraca więc oczom piękny wygląd i odmładza spojrzenie w sposób bezbolesny.

2. Nowy nos

Plastyka nosa obejmować może wiele czynności – prostowanie, skrócenie, wymodelowanie, a nawet usunięcie garba czy też zmniejszenie dziurek. Wszystko po to, aby uzyskać idealny kształt i wygląd narządu węchu.

1. Powiększanie piersi

Numerem jeden na naszej liście niezmiennie pozostaje powiększanie piersi. Nie chodzi jedynie o ich wielkość, ale również o odpowiedni kształt i ujędrnienie. Najbardziej znanym zabiegiem jest wszczepianie silikonowych implantów. Sztuczność jednak nie jest obecnie w modzie. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się zabiegi przy użyciu tkanki tłuszczowej pacjentki bądź kwasu hialuronowego. Pierwsze miejsce nie zaskakuje – biust jest bowiem jednym z atrybutów kobiecości, dlatego pragniemy, aby miał piękny wygląd.

Za pomoc w opracowaniu, dziękujemy klinice oferującej zabiegi medycyny estetycznej – Aesthetic Med.