Wielu z nas staje przed trudnym wyzwaniem nowoczesnego i jednocześnie eleganckiego zaaranżowania wnęki okiennej. Co zawiesić w oknie? Z czego zrezygnować, a na jakie rozwiązania postawić? W tym wpisie dowiesz się, jak tekstylną roletą można zaaranżować okno i cieszyć się pięknym efektem!

Choć wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej wagi do tego, jak zaaranżowane jest ich okno, to warto zdać sobie sprawę z faktu, że to właśnie ono jest zarówno wizytówką domu, jak i głównym czynnikiem tego, czy określoną aranżację można uznać za udaną lub nie.

Okno jest bowiem najczęściej pierwszym elementem w domu, na który zwraca się uwagę, i który mocno ukierunkowuje oraz determinuje dobór wyposażenia w pomieszczeniu oraz zakup kluczowych dodatków. O tym, jak będzie wyglądała nasza wnęka okienna, warto pomyśleć już na etapie projektowania domu. Tylko wówczas jesteśmy w stanie przewidzieć i zaplanować rozwiązania, dzięki którym nasze wnętrza nabiorą modnego wyrazu. W innym przypadku pozostanie nam aranżacja firanką lub zasłonką, które nie zawsze dają taki efekt, jakiego byśmy sobie życzyli.

Top 4 pozytywne zastosowania rolety tekstylnej dzień i noc! Sprawdź, zanim zabierzesz się za aranżację okna!

To prawda, że rolety tekstylne stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem na stworzenie modnej przesłony okna, O atutach tego rozwiązania można pisać sporo i warto, bo wielu właścicieli domów, stawiając na zakup rolet zaciemniających zapewniło sobie takie warunki do wypoczynku, które faktycznie spełniają ich wymagania. Jakie zalety na pewno należy podkreślić i wyróżnić?

1. Idealne lub inaczej optymalne zacienienie wnętrz

To zaleta, która bardzo dobrze oddaje poszczególną funkcjonalność pomieszczeń w domu. Dzięki rolecie tekstylnej DUO, perfekcyjną ilość światła, a zatem odpowiednio ograniczoną, otrzymujemy chociażby w sypialni lub w salonie. Nie ma przecież nic gorszego niż nadmiar promieni słonecznych padających na ekran telewizora w trakcie transmisji rozgrywek sportowych! Nikt z nas nie odczuwa wówczas komfortu z przyglądania się piłkarskim potyczkom.

2. Aranżacja okna bez zbędnej zasłony i firanki

Rolety tekstylne dzień i noc wyglądają bardzo dobrze. Nie ma konieczności dodawania do zestawu z nimi zasłon lub firanek. Wręcz przeciwnie. Roleta może pięknie podkreślić ramę okna i zaakcentować wnękę okienną nawet wówczas, gdy zawiśnie w nim w pojedynkę. Taka aranżacja świetnie wpasuje się we wnętrza zaaranżowane nowocześnie i z odniesieniem do industrialnego minimalizmu.

3. Roleta tekstylna dzień i noc, czyli możliwość bezinwazyjnego montażu

DUO rolety dzień i noc tworzone są w wielu opcjonalnych wariantach. To dobra informacja szczególnie dla tych osób, które chciałyby je zamontować bezinwazyjnie do swoich okien.

Można je montować za pomocą uchwytów na ramę okna, do sufitu lub do ściany, bądź zamówić roletę tekstylną DUO bezinwazyjną, mocowaną na ramie okna za pomocą specjalnych uchwytów.

4. Roleta tekstylna – łatwa do utrzymania w czystości!

O ile firanki lub zasłonki trzeba co jakiś czas i w zależności chociażby od miejsca w którym mieszkamy, prać i prasować, o tyle roletę tekstylną wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Nie ma prostszego sposobu na utrzymanie wnęki okiennej w idealnej czystości i jednocześnie otrzymanie naprawdę okazałej aranżacji okna!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj