Najczęściej okres jesienno-zimowy jest bardzo wymagający dla dłoni. Pomimo noszenia rękawiczek może dojść do ich przesuszenia, co z kolei powoduje szorstką skórę, a w skrajnych przypadkach nawet jej pękanie. Jednakże nie trzeba od razu chodzić do kosmetyczki, aby zyskać piękne i zadbane dłonie. Niektóre zabiegi kosmetyczne można wykonać samodzielnie w swoim domu. Które zabiegi warto stosować, aby poprawić kondycję swoich dłoni?

Jak samodzielnie zadbać o suche dłonie?

Skóra dłoni jest stosunkowo delikatna, a przez to wymagająca. Tym samym niewłaściwe zabiegi pielęgnacyjne czy też zaniedbania w tym zakresie są bardzo widoczne. W związku z niewielką ilością gruczołów łojowych oraz potowych na skórze dłoni Łatwo może dochodzić do przesuszenia. Dotyczy to w szczególności sytuacji, kiedy powietrze jest suche. Występuje to zarówno w przypadku mroźnej aury, jak i na skutek ogrzewania. Wysuszenie skóry może prowadzić do jej pękania, a ponadto do łuszczenia się naskórka. Jest to nie tylko nieestetyczny problem, lecz również bardzo uciążliwy. Tym samym należy wdrażać zabiegi, które pozwolą nawilżyć dłonie.

Doskonale w tym celu sprawdzi się zabieg parafinowy, który z łatwością można wykonać w swoim domu. W tym celu niezbędna będzie jednak parafina oraz parafiniarka. Przeglądając aktualne promocje, które zawiera gazetka Rosmann często dostrzec można również parafiny w doskonałej cenie. Jest to produkt, który z łatwością kupić można w drogerii. Natomiast parafiniarka jest urządzeniem, które można nabyć nawet za mniej niż 100 zł. Domowy zabieg parafinowy należy rozpocząć od peelingu dłoni. Następnie wykonuje się pokrycie dłoni nawilżającą maseczką. W tym celu zanurza się obie dłonie w parafinie co najmniej trzy razy. Ponadto należy zaczekać, aż masa zastygnie na dłoniach. Następnie należy nałożyć w foliowy woreczek. Parafinę z dłoni można zdjąć już po 20 minutach. Efektem będzie miękka, nawilżona, a przede wszystkim odżywiona skóra.

Ziołowa kąpiel dla dłoni

W celu poprawy kondycji dłoni można wykorzystać również zioła. Doskonale sprawdzi się nagietek, który jest niezwykle bogaty w witaminę C oraz karotenoidy. Dzięki temu nagietek doskonale regeneruje skórę.

TOP 5 zabiegów kosmetycznych na dłonie, które możesz wykonać samodzielnie

Wystarczy garść kwiatów nagietka zalać małą ilością wrzątku. Kiedy napar wystygnie należy zanurzyć w nim dłonie na około 10 minut. Po tym czasie skóra dłoni stanie się odżywiona oraz miękka. Można wykorzystać także cytryny w promocji, które również zawierają dużą ilość witaminy C.

Skuteczna maseczka z ziemniaka

Ziemniaki także zawierają bogactwo witamin w tym witaminę C oraz skrobię, która potrafi skutecznie odżywiać skórę. Wystarczy ugotować dwa ziemniaki, następnie rozgnieść i wymieszać z dwoma lub trzema łyżkami mleka oraz żółtkiem jaja. W ten sposób przygotowaną maskę należy nałożyć na dłonie, a dodatkowo owinąć folią. Po 20 minutach można usunąć maseczkę z dłoni.

Kojący żel z siemienia

Siemię lniane znane jest ze swoich zdrowotnych właściwości. Tym samym sprawdzi się idealnie celu nawilżenia suchych dłoni. Wystarczy zalać gorącą wodą 1/4 szklanki siemienia lnianego oraz zaczekać aż wystygnie. Uzyskany że należy nakładać na skórę dłoni lub zanurzyć dłonie w misce z żelem z siemienia. Zabieg warto powtarzać przynajmniej raz w tygodniu.

TOP 5 zabiegów kosmetycznych na dłonie, które możesz wykonać samodzielnie

Gruboziarnisty peeling z kawy

Doskonałym pomysłem na suche dłonie jest też peeling kawy. W tym celu idealnie sprawdzają się fusy już zaparzonej kawy. Można dodać je do miodu, lecz również żelu do mycia czy też wazeliny. Następnie należy pocierać energicznie dłonie, wykonując peeling mechaniczny. Po zabiegu na dłonie należy nałożyć krem nawilżający.