Niezależnie od tego, czy jest mała czy też nie – kobiety potrafią schować w nich cały świat. Torebka jest jednym z najważniejszych atrybutów przedstawicielek płci pięknej. Nie jest jedynie dopełnieniem stylizacji, lecz stanowi swego rodzaju niezbędnik.

Do wyboru do koloru

Każda kobieta powinna posiadać kilka torebek i używać je stosownie do okazji i stylizacji. Oczywiście, rodzajów i klasyfikacji jest wiele, lecz dziś pod lupę weźmiemy podstawowy podział torebek, czyli:

•    klasyczne,

•    wizytowe,

•    nieformalne.

Torebki klasyczne

Ten rodzaj torebek jest najbardziej uwielbiany przez kobiety. Istnieje szeroki wybór torebek klasycznych. Są one zazwyczaj większych rozmiarów i przybierają kształty trapezów lub prostokątów. Posiadają wygodną krótką rączkę lub pasek umożliwiający przewieszenie jej przez ramię. Wykonane są przeważnie z wytrzymałych materiałów takich jak skóra. Kolory torebek klasycznych są uniwersalne – tak by można było dopasować je do wielu stylizacji. Dlatego królują tu odcienie: czerni, szarości, brązu, bieli, granatu i czerwieni. Torebki klasyczne nie posiadają zbyt wielu zdobień i mają bardzo proste i praktyczne zapięcie. Idealnie uzupełniają stylizację z klasyczną sukienką lub ze stylowym żakietem.

Torebki wizytowe

torebka1Omawiając torebki wizytowe należy wspomnieć o pewnym obowiązującym podziale. Otóż mianem torebek wizytowych określa się każdą torebkę począwszy od kopertówki, noszonej w rękach, a skończywszy na małych torebkach z paskiem na ramię. Charakterystyczne dla tych torebek jest ich zdobienie. Zazwyczaj mają dużo cekinów, klamry lub marszczenia. Torebka wizytowa musi być efektowna i mieścić podstawowe rzeczy takie jak szminka czy chusteczki higieniczne. Oczywistym jest to, że ubiera się ją na specjalne okazje pamiętając o tym by pasowała do stylizacji kolorem lub teksturą.

Torebki nieformalne

Skupiając się na torebkach nieformalnych nie sposób użyć określeń takich jak: wygoda, praktyczność i pojemność. Torebki te używane zazwyczaj na co dzień z ciekawym napisem, rysunkiem lub kształtem. Taka torebka wiele zdradza o właścicielce, ponieważ pokazuje jej styl, charakter lub upodobania. Mimo, że jest to torebka na nieoficjalne wyjścia z przyjaciółmi czy zakupy należy zwrócić uwagę czy komponuje się z nasza stylizacją. Jak wiadomo – kobiety nawet na zakupach muszą wyglądać dobrze.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.e-galante.pl.