Są wzory, które albo się kocha, albo nienawidzi. Torebki w wężowy wzór to jedna z takich właśnie opcji. W sezonie jesień-zima torebki w wężową skórę są jednak na topie – spójrz, jak do tego motywu podeszli projektanci!

Patchwork od Chloe

Delikatna torebka na wąskim pasku to propozycja od Chloe. Na pokazie kolekcji jesień-zima w Paryżu czarną torebkę udekorowano patchworkowym deseniem w romby, łącząc czarną skórę z szarę i bursztynow-złotą. Kreacja w stylu safari uzupełniona jest o wysokie buty w wężową skórę i biała sukienka przewiązana paskiem z rzemieniami przywodzą na myśl słoneczne lato, nie coraz chłodniejszą jesień.

chloe ready to wear fall winter 2015 paris march 2015 photo east news zeppelin

Klasyka od Marca Jacobsa

Torba w wersji kopertowej w wydaniu klasycznym. Marc Jacobs wybrał typową brązową skórę, uzupełniając ją o stylową, stalowoszarą klamrę. Nabłyszczenie podkreśla egzotyczny wzór materiału, czyniąc z tej torby głóny element kreacji (w której, co ciekawe, wężowy wzór również się pojawia – ale w wersji XXL).

marc jacobs new york fashion week ready to wear fall winter 2015 16 newyork february 2015 photo east news zeppelin

Kolor od MIU MIU

MIU MIU wykorzystało wężową skórę w kolorze pomarańczowym. Niewielka torebka w pomarańczowo-czarnym kolorze ma jeszcze jeden dekoracyjny aspekt – nietypowa rączka torebki, będąca plecionką pomarańczowej skóry z masą imitującą bursztyn, przypomina splatające się węże.

miu miu ready to wear fall winter 2015 16 paris fashion week march 2015 photo east news zeppelin

Paski od Salvatore Ferragamo

W projekcie Salvatore Ferragamo wykorzystano kopertówkę zapinaną na pasek. Wykonane z pasków skóry o różnym deseniu cudeńko to inne niż u Chloe podejście do łączenia wzorów. Uporządkowana forma tej torebki równoważy unikatowość wężowej skóry. Stonowane połączenie czerni i odcieni brązu to klasyczne wyjście do jesiennych kreacji.

salvatore ferragamo ready to wear fall winter 2015 16 milan fashion week february march 2015 photo east news zeppelin

Materiał opracowany przez MyBaze, serwis oferujący unikatowe torby na ramię dla każdego.