Torebka to jedna z tych rzeczy, bez której trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek pannę młodą. Podobnie jak ślubny bukiet, tak i torebka do ślubu powinna tworzyć spójną i harmonijną całość z pozostałą częścią kreacji. Duży wybór torebek ślubnych dostępnych w sprzedaży sprawia, że paniom może być trudno podjąć decyzję o wyborze tej najlepszej. Nasze porady i wskazówki mogą rzucić choć trochę światła na ten temat, czyniąc ostateczną decyzją łatwiejszą do podjęcia. Z pomocą przychodzą eksperci ze sklepu Lejdi.pl, którzy odpowiedzą na kilka najczęściej zadawanych pytań.

Jaką wielkość powinna mieć torebka ślubna?

Zasadniczo wszystkie torebki wieczorowe i na inne ważne uroczystości nie powinny mieć dużych rozmiarów. Jest to podyktowane zarówno względami praktycznymi, jak i estetycznymi. Klasyczna kopertówka czy mała prostokątna torebka nie będzie mieć więcej niż 20×15 cm. Jest to na tyle mały rozmiar, że nie będzie przeszkadzać w noszeniu, bez trudu pomieści w sobie kilka najważniejszych przedmiotów i wkomponuje się w kreację panny młodej, nie odwracając uwagi od najważniejszych rzeczy. Torebka tej wielkości powinna oczywiście być wyposażona w cienki pasek z regulacją długości. Może natomiast nie posiadać rączki, która mogłaby zaburzać proporcje i niepotrzebnie obciążać torebkę.

lse00216 silver 1

Torebki ślubne – jakie są najmodniejsze?

Spośród wszystkich dostępnych na rynku torebek ślubnych możemy wymienić kilka najchętniej kupowanych odpowiadają styliści z Lejdi.pl.

  • Minimalistyczne i eleganckie torebki ślubne – są to torebki o bardzo prostym wyglądzie, nie posiadające dodatkowych ozdób i dekoracji. Ich zaleta jest nierzucający się w oczy projekt, który pozwala łatwo wkomponować je w każdą kreację. Torebki takie mogą, ale nie muszą być wykonane ze skóry, a cena rozpoczyna się od 50 złotych wzwyż. Wybierając taką torebkę, warto zwrócić uwagę na jej zapięcie. Powinno być łatwe w obsłudze, umożliwiając otwarcie i zamknięcie jedną ręką, w sposób zapewniający maksymalną dyskrecję.
  • Zdobne torebki ślubne – torebki ślubne można również wybrać w modelach, które są zdobione w sposób znacznie bardziej bogaty i rzucający się w oczy. Mogą to być torebki ozdabiane cyrkoniami, perełkami lub ich imitacjami i wieloma innymi aplikacjami o motywach kwiatowych czy geometrycznych kształtach. Kolejna uwaga dotycząca wyboru takich torebek to zwrócenie uwagi na solidność mocowania tych aplikacji do torebki. Dobrze aby zamiast metody klejowej było zastosowane szycie lub inne, trwalsze połączenie, uniemożliwiające przypadkowe odpadnięcie elementu w trakcie użytkowania.
lse00296 white 1

W jakich kolorach występują torebki ślubne?

Do tych najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych torebek ślubnych zaliczamy oczywiście torebki w jasnych kolorach. Mogą one występować w odcieniu écru, kość słoniowa, kremowy, pudrowy róż i pochodne. Mimo wszystko odradzamy wybór torebki w kolorze śnieżnej bieli. Dlaczego? Jej spektakularny wygląd może sprawiać bardzo dobre wrażenie, jednak w użytkowaniu jest on niepraktyczny. Na takim jasnym kolorze doskonale widać wszelkie zabrudzenia. Mogą to być nawet tłuste ślady ze spoconych dłoni i palców. Jak tego uniknąć? Po prostu wybierając torebki ślubne w nieco ciemniejszym kolorze, na którym takie mankamenty nie rzucają się nadmiernie w oczy.

lse00318 white 1

Torebki ślubne – ze skóry naturalnej czy ekologicznej?

Najwyżej cenione torebki ślubne (i nie tylko), to te wykonane ze skóry naturalnej licowej. Są one bardzo wytrzymałe i przyjemne w dotyku. Jednak torebka skórzana w jasnym kolorze raczej nie jest praktycznym wyborem, uzasadniającym wysoką cenę zakupu. Między innymi dlatego znacznie częściej panny młode wolą kupić znacznie tańsze, a równie ładne i praktyczne torebki ślubne ze skóry ekologicznej. Wiernie imituje ona naturalną skórę, zapewniając wysoki komfort użytkowania i noszenia, a także pożądaną trwałość. Nieporównywalnie niższa cena wydaje się być największą zachętą do ich wyboru. Sklep internetowy lejdi.pl również ma do zaoferowania bogaty asortyment torebek ślubnych, na które składają się torebki klasyczne, kopertówki, a także torebki w stylu gwiazd. Wszystkie nasze produkty wyróżnia bardzo wysoka jakość wykonania, atrakcyjne ceny i gwarantowana błyskawiczna wysyłka za pośrednictwem firm kurierskich.

lse0098 17