Torebka jest w stylizacji niczym biżuteria – ma podkreślać, zdobić, przyciągać uwagę i oczywiście służyć swoim przepastnym wnętrzem. Styliści radzą, by nigdy nie dopasowywać koloru torebki do koloru butów, jednak w tym sezonie łączenie wzoru torebki z motywem przewodnim całej stylizacji jest ekstremalnie hot!

Ten trend pojawił się już w poprzednim sezonie, jednak to na jesień-zimę 2015 przypadło apogeum koncepcji dopasowywania torebki do stroju. Teraz nie wystarczy dobrać czarnej torebki do czarnego płaszcza, czy czerwonej kopertówki ze złotą lamówką do czerwono-złotej sukni wieczorowej.

chanel
Kolekcja Chanel AW 2015 (fot. ZEPPELIN / EAST NEWS)

Projektanci (tacy jak Chanel, Alexander Wang, Valentino, Versace, Carven czy Dolce & Gabbana) wykorzystali dokładnie ten sam materiał przy tworzeniu torebki i samego stroju. Efekt jest intrygujący, i chociaż nie zawsze da się idealnie spasować torebkę i kreację, to gorąco zachęcamy do próbowania. Zwłaszcza, że w sklepach pokroju www.rymarska.pl można znaleźć cały wachlarz torebek we wszystkich kolorach tęczy, wystarczy zajrzeć i poświęcić chwilę na poszukiwania.

dolce gabbana
Kolekcja Dolce & Gabbana AW 2015 (fot. ZEPPELIN / EAST NEWS)

Przy dobieraniu torebki zwróć zatem uwagę na rodzaj tkaniny (połysk czy mat), zastosowane okucia i sprzączki oraz na kształt samej torebki. Żeby ułatwić sobie zadanie, staraj się podczas zakupów mieć na uwadze polecaną przez firmę Pantone paletę najmodniejszych barw – wybór jest szeroki, a wielu projektantów (tak dużych, jak i tych nastawionych na większą skalę produkcji) ma na uwadze te propozycje i stara się je zawrzeć w swoich kolekcjach.

moschino
Kolekcja Moschino AW 2015 (fot. ZEPPELIN / EAST NEWS)

Jeśli jednak nie przepadasz za takim ujednoliceniem, pamiętaj o tym, że na sezon AW 2015 projektanci przygotowali znacznie więcej trendów w temacie torebek. Dość wspomnieć o inspiracjach latami 70-tymi, szalenie modnymi kuferkami, czy (omawianą na naszych łamach) wężową skórą, która tak jak jeans z dnia na dzień z kiczowatej stała się ultramodną i pożądaną na salonach. Jeszcze więcej trendów na sezon jesień-zima podaje modowy radar internetowy, serwis popsugar.com. I najważniejsza zasada: noś to, z czym czujesz się dobrze, a trendy stosuj jako sugestie, nie obowiązki – w końcu zabawa modą jest najprzyjemniejsza!

tory burch
Kolekcja Tory Burch AW 2015 (fot. ZEPPELIN / EAST NEWS)