Trampki damskie to typowe buty miejskie, przeznaczone dla kobiet, które uwielbiają modę streetową i chcą się czuć wygodnie w trakcie codziennej aktywności. Z drugiej strony jednak, czołowe osobistości świata mody wielokrotnie wykorzystywały All Star Converse w zupełnie zaskakujących aranżacjach, co też wiele mówi nam i o samych trampkach.

Na pierwszy rzut oka trampki wydają się być butami typowo sportowo-miejskimi. Stworzone w swoich pierwszych i podstawowych modelach z lekkich i naturalnych materiałów, pozwalają stopom oddychać, wobec czego nie ma mowy o dyskomforcie związanym z wielogodzinnym noszeniem takich butów. Prosta forma, wygodna podeszwa, stabilna cholewka i neutralne wykończenie wizualne, uczyniły z tych butów swoisty symbol mody młodzieżowej, luźnej, streetowej i alternatywnej, a moda ta utrzymuje się w ścisłej czołówce po dzień dzisiejszy. Równie znanym jest fakt, że marka Converse nieodmiennie króluje na międzynarodowych salonach producentów damskich trampek, od wielu lat kreując kolejne edycje serii All Star, rozpoznawalnej na całym świecie i uznanej przez rzesze kobiet, ceniących połączenie stylu i najlepszej z możliwych jakości wykonania butów.

Bo też i o kwestię fachowego wykonawstwa obuwia ociera się dyskusja nad pozycją Converse’a na światowych rynkach. Prawdą jest bowiem, że to nie sztuka wyprodukować damskie trampki, zwłaszcza opierając się na cudzym wzorcu, jak zrobiła to większość firm obuwniczych. Sztuką jest stworzyć but o solidnym wykończeniu i idealnym wykroju, tak, by każda kobieta poczuła diametralną różnicę, nosząc go na nodze. Takie właśnie są All Star Converse: lekkie, delikatne nawet dla wrażliwych stóp, trwałe i zawsze modne.

Do wiodącej pozycji Conversów na rynku modowym przyczyniło się na przestrzeni lat wielu projektantów, którzy we współpracy ze swoim partnerem obuwniczym kreowali zupełnie nowe i awangardowe trendy i nauczyli tysiące kobiet nowego spojrzenia na damskie trampki. Dlatego dziś kobiety z zupełną swobodą łączą te buty z eleganckimi sukienkami, długimi spódnicami, jesiennymi płaszczami lub dopasowanymi żakietami z wciętą talią. Ożywcze spojrzenie kreatorów mody wpłynęło też na samego producenta, który obecnie oferuje swoim klientkom setki rodzajów modeli, kolorów i designów w ramach kolejnych edycji All Star, co świetnie widać na przykładzie asortymentu trampek Converse w sklepie Spartoo.pl. Koniec końców też, możliwość tak odmiennych połączeń stylizacyjnych wyraźnie pokazuje potencjał tych butów oraz ich uniwersalność, jeśli chodzi o zabawę modą.