Brwi to bardzo ważna część naszej twarzy – ich nowy kształt może w znacznym stopniu zmienić nasz wygląd. Niewłaściwa depilacja lub podkreślenie brwi może też sprawić, że będziemy wyglądać groźnie, nieprzyjaźnie, nienaturalnie, a nawet dużo starzej. W tym przypadku duże znaczenie ma także ich kolor – muszą idealnie współgrać zarówno z naszymi włosami, jak i oczami. Jakie zatem są techniki malowania brwi? I jakich kosmetyków do tego używać, by końcowy efekt był jak najbardziej naturalny?

Jak regulować brwi?

Podkreślanie brwi to jedno, ale bez właściwej depilacji nie uda nam się osiągnąć spektakularnego efektu. Jeśli decydujemy się na samodzielne wykonanie tego zabiegu w domu, musimy być bardzo ostrożne. Czasami wyrwanie jednego włoska za dużo może zepsuć cały ich wygląd. Ten brak umiaru może też spowodować, że w efekcie będą za cienkie.

 • Regulowanie brwi powinno zawsze odbywać się wieczorem, najlepiej po kąpieli – wtedy skóra jest rozmiękczona i dużo łatwiej usuwa się włoski. Stanowczo nie powinno się tego robić rano przed wyjściem z domu – na skórze pod brwiami mogą pojawić się zaczerwienienia, a nawet niewielkie ranki.

 • Obszar, który mamy poddać depilacji najlepiej zaznaczyć kredką – w ten sposób nie wyrwiemy za dużo włosków i nadamy brwiom pożądany kształt.

 • Powstałe zaczerwienienia usunie przyłożenie do skóry kostki lodu lub posmarowanie jej łagodzącą maścią np. alantan.

 • Brwi nie muszą być idealnie równe – to właśnie te delikatne “nierówności” nadają im naturalnego wyglądu.

 • Jeśli boimy się, że same nie poradzimy sobie z tym zadaniem – skorzystajmy z pomocy kogoś bliskiego lub kosmetyczki – w ten sposób zaoszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu.

Kto powinien podkreślić brwi?

Gęste i ciemne brwi zazwyczaj nie potrzebują dodatkowego podkreślania kosmetykami. Lepiej skupić się na starannej depilacji i strzyżeniu włosków (jeśli są trochę za długie i wystają poza wyznaczony obszar). W przeciwnym przypadku, gdy brwi pozostają cienkie, rzadkie i prawie niewidoczne – dobrze jest nadać im koloru, kształtu i gęstości za pomocą odpowiednich produktów. Jednak w każdym przypadku warto stosować odżywkę do brwi – wzmocni ona słabe włoski i pobudzi je do wzrostu.

Jak malować brwi?

Istnieje kilka technik i sposobów na podkreślenie brwi makijażem. Można to robić za pomocą kredki, cieni lub farbki, a nawet kilku tych kosmetyków jednocześnie.

 • Przed nałożeniem jakiegokolwiek preparatu należy dokładnie rozczesać brwi – w ten sposób widoczne staną się wszelkie ubytki, które w następnej kolejności poddamy zabiegowi malowania. W tym celu stosuje się zazwyczaj specjalny grzebyk lub szczoteczkę do brwi.

 • Wszelkie braki najlepiej uzupełnić za pomocą specjalnej kredki do brwi z naturalnym woskiem – polecają eksperci Maybelline Trends – dzięki delikatnym pigmentom optycznie zagęści włoski i nada im wyrazistości.

 • Kredkę należy jak najlepiej dopasować do koloru brwi i włosów – na brwiach zazwyczaj najlepiej wyglądają kredki w kolorze jasnego lub ciemnego brązu. Czarna może przynieść nienaturalny efekt i dodatkowo nas postarzać.

 • Na koniec warto przeczesać włoski cieniami do brwi (przy użyciu specjalnego pędzelka) – pozwoli to zminimalizować ewentualne różnice w kolorze kredki i naszych brwi.

 • Nie warto “dorysowywać” brwi na skórze poza ich naturalnym obszarem – będzie to wyglądało sztucznie i cały efekt będzie przerysowany. Takie praktyki, by przyniosły dobre rezultaty, potrzebują sporego doświadczenia lub po prostu ręki specjalisty.

 • By dodatkowo wyostrzyć kształt brwi, warto rozświetlić obszar skóry pod łukiem brwiowym – najlepiej sprawdzi się do tego jasny i matowy cień do powiek (może też zawierać delikatne drobinki).

 • Jeżeli mamy do czynienia z wyjątkowo słabymi, rzadkimi i cienkimi brwiami, warto pomyśleć o makijażu pernamentnym – pozwoli to codziennie zaoszczędzić dużo czasu i czasem przynosi to lepszy efekt niż samodzielne eksperymenty.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów do makijażu brwi, dostępna na stronie:

http://www.maybellinetrends.pl/master-shape/