Nowoczesne dekoracje oferują wiele ciekawych możliwości, które nie były dostępne jeszcze jakiś czas temu. Spośród ciekawych i najbardziej oryginalnych opcji z pewnością wyróżniają się ozdoby wykorzystujące wrażenie głębi. Wszystkie motywy oraz tematyki stawiające na efekt 3d największe wrażenie robią w dużym formacie. Dlatego też decydując się na tego typu dekoracje na pewno powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na zajmujące całą ścianę fototapety przestrzenne. Ozdoby te nie tylko wspaniale ożywią i urozmaicą wygląd wybranego pomieszczenia, ale także wpłyną na nasz sposób postrzegania jego wymiarów. Co ciekawe – a równocześnie ważne – przestrzenne fototapety spójnie można połączyć z wieloma modnymi współcześnie stylami dekoracyjnymi. W jaki sposób? Już spieszymy z odpowiedzią!

 

Fototapety przestrzenne – dekoracje w różnych stylistykach

fototapeta przestrzenna koloseum

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/przestrzenne/

Dekoracje bazujące na grafikach i ilustracjach trójwymiarowych to bardzo duża oraz zróżnicowana grupa wzorów. Takie fototapety mogą posiadać niemal dowolne kolory – ich spójnie wkomponowanie w nasze domowe aranżacje jest więc znacznie prostsze niż pozornie się wydaje. Przegląd dostępnych możliwości warto zacząć od opcji najbardziej uniwersalnych. W przypadku przestrzennych fototapet będą to wzbogacone o efekt trójwymiarowości panoramy. Świetnie sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie pasują również standardowe ozdoby z pięknymi krajobrazami. Takim miejscem jest między innymi jasna, przestronna sypialnia lub salon. Warto jednak starannie przemyśleć również kwestie kolorystyczne. Zupełnie inne tonacje wprowadzą pod nasz dach trójwymiarowe pejzaże górskie, inne nadmorskie, a jeszcze inne fotografie spalonych słońcem pustyń czy skutych lodem obszarów arktycznych.

Niektórzy mogą zadawać sobie pytanie – czy fototapety przestrzenne będące nowoczesnymi dekoracjami pasują do wnętrz urządzonych tradycyjnie? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Klucz do sukcesu stanowi wybór odpowiedniego wzoru. Zarówno w klasycznym gabinecie, jak i sypialni utrzymanej w klimatach retro świetnie wyglądać będą na przykład przestrzenne zdjęcia słynnych zabytków – egipskich piramid, Akropolu, Koloseum, Wielkiego Muru Chińskiego czy mauzoleum Tadź Mahal. Dla odmiany w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach doskonale prezentują się wzory geometryczne i kubistyczne.

Nowoczesna fototapeta przestrzenna – tunel jako motyw do salonu

fototapeta przestrzenna tunel

https://myloview.pl/

Omawiając odpowiednie dekoracje trójwymiarowe do salonu wspomnieliśmy już o fototapetach z przestrzennymi krajobrazami. To oczywiście bardzo dobry wybór – ale tylko jeden z wielu możliwych. Warto więc poznać inne, ciekawe rozwiązania. Modernistyczny salon jest doskonałym wnętrzem do eksponowania wyrazistych, oryginalnych dekoracji. Podczas przeglądania różnych wzorów przestrzennych fototapet polecamy zwrócić uwagę między innymi na ozdoby wykorzystujące motyw tunelu. Na tego typu dekoracjach wspaniale i wiarygodnie uchwycono wrażenie głębi. Fototapety te bardzo skutecznie przyciągają więc nasz wzrok, równocześnie wizualnie powiększając przestrzeń całego pomieszczenia. Tego typu wzory także pozostają dość zróżnicowane. Na niektórych fototapetach zobaczymy proste ilustracje z geometrycznymi tunelami. Idealnie nadają się one do salonów surowych estetycznie, inspirowanych stylem industrialnym. Na innych ukazano natomiast tunele kolejowe przecinające potężne masywy malowniczych gór. Fototapety z takim motywem posiadają swój niepowtarzalny urok, dzięki czemu pasować będą do inspirowanych egzotyką lub podróżami sypialni. Na uwagę zasługują również efektowne, korzystające z mocnych kontrastów wzory z wielopasmowymi tunelami na autostradach.

Bawiąc się wrażeniem głębi – fototapety przestrzenne do przedpokoju i innych małych wnętrz

fototapeta przestrzenna morze

Przestrzenne fototapety mogą być świetnym rozwiązaniem, w sytuacji, kiedy któreś z pomieszczeń naszego domu sprawia wrażenie ciasnego lub przytłaczającego. Pomysłowo korzystając z iluzorycznego wrażenia głębi oferowanego przez te ozdoby jesteśmy w stanie sprawić, iż nawet wąski korytarz stanie się w naszym odczuciu znacznie przestronniejszy. W tym celu najlepiej jest sięgnąć po nieprzesadnie skomplikowane, dwukolorowe fototapety bazujące na sugestywnych motywach. Podczas rozważania zakupu trójwymiarowych dekoracji, które mają optycznie powiększyć przestrzeń naszych domowych pomieszczeń, warto uwzględnić jeszcze łazienkę. Umieszczając na ścianie tego wnętrza panoramę przedstawiającą pogodny, przyjemny dla oka motyw (piaszczystą plażę, morskie fale, bambusowy gaj) efektownie rozbudujemy jego estetykę, czyniąc ją znacznie atrakcyjniejszą. W efekcie cała łazienka nabierze oryginalnego, stylowego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj