Suche i szorstkie łokcie są nieestetyczne, ale także swędzące, czerwone, podrażnione i bolące.

Sucha skóra to częsty efekt niewłaściwego nawilżenia. Nie zapominaj zatem o smarowaniu łokci tłustym kremem. Zabieg ten przyniesie lepsze efekty, jeśli wcześniej zrobisz peeling. Wybierz preparat gruboziarnisty np. solny, cukrowy i złuszczaj skórę na łokciach okrężnymi ruchami. Możesz także wykonać masaż szorstką rękawicą. Skóra na łokciach, podobnie jak skóra na piętach, jest szczególnie skłonna do rogowacenia.

Nawilżenie to jednak nie tylko kremy, maski i balsamy. Pamiętaj by pić minimum 1,5 litra wody dziennie.

Jak pozbyć się suchej skóry na łokciach? Oto kilka sposobów:

  • Codziennie rano smaruj łokcie oliwą z oliwek. Jeśli twoja skóra na łokciach nie jest podrażniona to raz w tygodniu możesz przetrzeć ją plasterkiem cytryny posypanym solą. Po takim zabiegu posmaruj skórę oliwą.
  • Zrób maseczkę z banana – rozgnieć go, a następnie wymieszaj z tłustą, gęstą śmietaną. Miksturę tę nałóż na łokcie, przykryj gazą i trzymaj 15 minut.
  • Suchą skórę na łokciach smaruj wazeliną kosmetyczną.
  • W gabinecie kosmetycznym możesz wykonać regenerujący i odżywiający zabieg parafinowy.
  • W aptece warto kupić krem z dużą zawartością mocznika, który doskonale nawilża przesuszoną skórę.

Jeśli łokcie nadal będą szorstkie i poszarzałe, a kremy, balsamy i inne sposoby nie przyniosą efektów, wybierz się do lekarza. Suche łokcie mogą być efektem niewłaściwej diety, przemęczenia, dużego stresu, a nawet niedoczynności tarczycy.