Aktywne życie na emeryturze to slogan, który staje się coraz popularniejszy wśród seniorów. Opinie, że ten czas należy spędzić na wychowywaniu wnuków i poświęcaniu się rodzinie, odchodzą w przeszłość, dziś coraz więcej osób uważa, że seniorzy powinni wziąć sprawy w swoje ręce i rozwijać swoje zainteresowania. Z takim stylem życia idzie w parze także świadome planowanie swojej przyszłości, które może być znacznie łatwiejsze w przypadku posiadania odpowiedniego ubezpieczenia.

Niespodziewane wypadki mogą przydarzyć się każdemu, a ryzyko to wzrasta wraz z wiekiem. Ewentualne skutki zwykłego upadku mogą być znacznie poważniejsze niż w przypadku młodych osób, zwykle konieczna jest hospitalizacja i rehabilitacja. Z tego właśnie powodu firmy ubezpieczeniowe zdecydowały się przygotować specjalną ofertę ubezpieczenia dla seniorów, które jest odpowiednio dostosowane do ich potrzeb. Co może w sobie zawierać? Przyjrzymy się temu na przykładzie Pakietu 55+ firmy Proama.

Zakres ubezpieczenia dla seniorów

Ubezpieczenie 55+ to typowe ubezpieczenie NNW, które zabezpiecza osobę lub jej rodzinę na wypadek śmierci oraz trwałego uszczerbku na zdrowiu, spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem. Ale poza tym, seniorzy mogą liczyć na dodatkowe opcje, przewidziane specjalnie dla nich. Proama oferuje im usługę zwaną „Bezpieczna torebka”, która jest ubezpieczeniem na wypadek kradzieży przedmiotów osobistych. Opinie, że osoby starsze są słabe, a zatem są bardziej narażone na kradzież, są powszechne, w tym przypadku ubezpieczyciel zdecydował się wziąć to pod uwagę. Poza tym pakiet 55+ skupia się na zdrowiu seniorów, oferując im w ramach tego ubezpieczenia środki na dostosowanie do życia w niepełnosprawności.

Atrakcyjny pakiet Assistance

Seniorów, którzy nie mogą liczyć na pomoc najbliższych lub po prostu nie chcą obarczać ich kłopotami, na pewno zainteresuje bardzo szeroki pakiet Assistance. Obejmuje on:  wizytę lekarza lub pielęgniarki po hospitalizacji, wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego, dostarczenie leków, transport z placówki medycznej do miejsca zamieszkania, pomoc domową, czy usługi informacyjne. Ciekawą opcją jest również opieka nad zwierzętami domowymi w czasie hospitalizacji, co zapewni spokój osobom, martwiącym się o to, co dzieje się z ich zwierzakiem podczas ich pobytu w szpitalu.

Ubezpieczenie dla seniorów – czy warto?

Jako że czasy się zmieniają i coraz częściej starsze osoby nie polegają na opiece rodziny, opinie na temat potrzeby wykupywania ubezpieczenia dla seniora również ulegają zmianie. Coraz więcej osób rozumie, że w razie nagłego zdarzenia, ubezpieczenie może znacznie pomóc w poradzeniu sobie z sytuacją. Oferty specjalnie dostosowane do potrzeb seniora, jak np. ta firmy Proama, to duże ułatwienie dla osób starszych i żyjących samotnie, które chcą pewnie planować swoją przyszłość. Wydaje się zatem, że wykupienie takiego ubezpieczenia to bardzo dobry krok, który pozwoli cieszyć się aktywną i spokojną emeryturą.

Zobacz także: O NNW w pigułce