Kolor zielony jest barwą pochodną, powstałą w wyniku wymieszania koloru żółtego oraz niebieskiego. Kolor zielony był pierwszym kolorem wytwarzanym przez człowieka. Produkowali go już starożytni Grecy. Starożytni Egipcjanie używali zielonego barwnika do malowania brwi. Kolor ten kojarzy się przede wszystkim z życiem, harmonią i kontaktem z naturą. Od dawna wiadomo, że barwa ta ma kojący wpływ na układ nerwowy, działa relaksująco.

Specjaliści w dziedzinie Feng Shui uważają, że kolor zielony pomaga w codziennym życiu, gdyż jest ”generatorem pozytywnej energii”. Mówi się, że jest on również nośnikiem energii powolnego, równomiernego wzrostu. Dlatego jest on proponowany na starcie w nowych przedsięwzięciach, w nowych związkach i na nowej drodze życia. Kolor zielony ma wiele odcieni: zieleń pastelowa, trawiasta, neonowa, bardzo popularna ostatnio miętowa i szmaragdowa. Ta ostatnia została okrzyknięta kolorem roku 2013. Odcień ten sprzyja poczuciu harmonii i równowagi. Przynosi on ukojenie w stresie. Z kolei odcień miętowy, czyli zielony zmieszany z błękitem, zapewni Ci zadowolenie i doda świeżości.

Kobiety lubiące kolor zielony to osoby bardzo przyjazne i towarzyskie. Są stałe w uczuciach, lubią stabilizację i cenią sobie spokój. To również dobry kolor dla osób mających kompleksy, niepewnych siebie. Jednak nie będzie najlepszym wyborem dla osób apatycznych.

Której z nas do twarzy będzie w kolorze zielonym? Dobrze jest dobrać dany odcień zieleni pod kątem swojego typu urody. W celu sprawdzenia jakim typem jesteśmy zachęcamy do wykonania analizy kolorystycznej.

Każda z nas ma swoje upodobania kolorystyczne. Bardzo często wybierasz dany kolor, bo bardzo go lubisz lub też kierujesz się panującymi aktualnie trendami w modzie. Pamiętaj jednak o tym, że źle dobrany kolor może bardzo negatywnie wpłynąć na Twój wygląd. Twarz może wydać się np. zmęczona i blada, pozbawiona blasku i bez wyrazu. Ponadto, źle dobrany kolor może dodać Ci kilka lat, a przecież każda z nas stara się za wszelką cenę osiągnąć odwrotny efekt. Jeżeli odpowiednio dobierzesz kolor podkreśli on Twoją urodę. Twoja twarz będzie wydawać się młodsza, oczy nabiorą intensywniejszego koloru i będą pięknie błyszczały.