Biżuteria, zaraz po kwiatach i czekoladkach, jest prawdopodobnie najbardziej popularnym prezentem, jakim obdarowujemy mniej czy bardziej bliskie nam osoby. Poprzez odpowiednio wybrany element biżuterii można wyrazić cały wachlarz uczuć i powiedzieć niemal wszystko, od skromnego „dziękuję” aż po „kocham cię”. Umiejętny dobór takiego prezentu to jednak nie lada sztuka.

Witryny sklepów z biżuterią kuszą rozległością swojej oferty i podjęcie decyzji może przyprawić o niemały zawrót głowy. Stając przed dylematem czy zaryzykować kupno wiele mówiącego pierścionka lub bardzo niezobowiązującego łańcuszka z zawieszką, zapominamy o najbardziej uniwersalnej opcji, jaką są… bransoletki srebrne!

Uniwersalnie i z klasą

Rynek jubilerski oferuje szeroką gamę srebrnych bransoletek, dlatego każdy znajdzie jakiś szczególny produkt, który będzie odpowiadał danej sytuacji i gustowi osoby, której chcemy podarować coś wyjątkowego. W przypadku, gdy jest to ktoś, z kim nie mamy na tyle bliskiej relacji, żeby zdążyć dobrze poznać jego indywidualny styl, najbezpieczniejszym wyborem jest srebrna bransoletka łańcuszkowa. Jest to element na tyle delikatny i uniwersalny, że niemal każdy może ją zakładać kilka razy w tygodniu jako dodatek do codziennego stroju.

Liczne łańcuszkowe bransoletki srebrne posiadają możliwość regulacji długości, dzięki czemu mamy pewność, że prezent nie wyląduje zapomniany na dnie szuflady ze względu na nieodpowiedni rozmiar. Wyspecjalizowani sprzedawcy w sklepach jubilerskich, na przykład w salonach W.KRUK, zazwyczaj bez problemu są w stanie określić, na jaki rozmiar bransoletki powinniśmy się zdecydować. W przypadku wątpliwości najlepiej jest zapytać znawcę.

Bransoletka jak pamiętnik

Szukając srebrnej bransoletki dla osoby, która odegrała szczególna rolę w naszym życiu, warto rozważyć kupno bransoletki typu charms. Jest to typ łańcuszkowej bransoletki o dużych oczkach, ozdobionej indywidualnie dobranymi zawieszkami. Niezawodnym pomysłem, który zyskał w ostatnich latach niezwykłą popularność, jest kupno bransoletki z jedną zawieszką i uzupełnianie jej kolejnymi przy okazji szczególnych chwil, jak rocznice czy urodziny. Taka osobista historia zapisywana wspólnie krok po kroku, za pomocą wyjątkowych zawieszek, przypomina na co dzień obdarowanej osobie o szczególnych przystankach na wspólnie przebytej drodze.

W sklepach jubilerskich można znaleźć szeroki wybór zawieszek, od zwykłych literek i cyfr aż po nietypowe symbole. Bez problemu zatem znajdziemy odpowiednią niespodziankę na każdą okazję. Jedno jest pewne – każda bransoletka z zawieszkami jest niepowtarzalna i wyjątkowa, a właśnie do niepowtarzalności dąży większość z nas, starając się wypracować i podkreślić swój własny styl.

Ze zdecydowanym charakterem

Szukając srebrnej biżuterii dla osoby odznaczającej się wyrazistym stylem, możemy sięgnąć po większe bransolety, które dodają charakteru, niczym mocny makijaż lub oryginalna torebka. Tutaj jednak musimy mieć pewność, że dobrze znamy osobę obdarowywaną. Bardzo istotne jest stosowne dobranie zarówno stylistyki bransoletki, jak również jej rozmiaru, gdyż w przypadku tego typu akcesoriów nie ma możliwości regulacji ich rozmiaru, jak w przypadku bransoletek łańcuszkowych. Na szczęście większe sklepy jubilerskie zazwyczaj oferują kilka rozmiarów bransoletek, aby zaspokoić potrzeby wszystkich klientów.

Z kamieniem na szczęście

Świetnym pomysłem na prezent urodzinowy mogą być bransoletki srebrne z kamieniem szlachetnym odpowiadającym miesiącowi urodzenia jubilata. Będzie to szczególnie trafiony podarunek, jeśli jest to ktoś, kto często podkreśla, że jest typowym przedstawicielem bądź przedstawicielką danego znaku zodiaku. Warto przy tym dokładniej przyjrzeć się możliwościom wyboru tak, aby kamień nie tylko odpowiadał wskazówkom astrologicznym, ale także kolorystycznie wpasowywał się w gust obdarowywanej osoby i stylistycznie pasował do pozostałej biżuterii, jaką dana osoba preferuje.