Plączące się w nogach biurka kable to zmora każdego, kto pracuje przy komputerze. Mnogość sprzętów elektronicznych sprawia, że często jesteśmy zasypani kablami i nie za bardzo wiemy jak się z nich wyplątać. Niewiele lepiej jest w domu, gdzie kable zbierają kurz i nie dają się łatwo okiełznać. Warto więc poświęcić chwilę i poszukać atrakcyjnych pojemników, które rozwiążą nasz problem.

Praktyczne uchwyty

Najprostszym i mniej inwazyjnym, ale też mniej skutecznym sposobem są klipsy i uchwyty różnego rodzaju. Uchwyty w prosty sposób spinają kable powodując, że są one co prawda widoczne i pozostają na wierzchu, ale w kontrolowany sposób. Dzięki takim klipsom możemy w łatwy sposób spiąć odstające kable, a jednocześnie sprawdzą się one tam, gdzie nie mamy miejsca na duże pojemniki. Ciekawą propozycją są klipsy i uchwyty na kable firmy Bluelounge. Jest to firma, która oferuje różnokolorowe przedmioty, w związku z czym możemy z łatwością dopasować odpowiedni produkt do odpowiedniej kolorystyki.

bluelounge klipsy do kabli cable clip cableclip 2

Fantazyjne pudełka na kable

Choć klasycznym kształtem pojemników na kable jest prostopadłościan, to na rynku znajdziemy kilka propozycji, które mogą nas zaskoczyć. Od tych zabawnych, takich jak pojemnik Mr. P Oh Ho firmy Propaganda, który przedstawia głowę tytułowego Pana P, w której chowają się kable, po odmienne w formie, jak Cableyoyo, które nadaje się do mini USB lub kabli słuchawkowych. Kable nawija się w nich na ukrytą w środku szpulę, dzięki czemu możemy z łatwością przechowywać je np. w szufladzie. Ciekawą propozycją jest także pojemnik w kształcie tuby produkowany przez firmę Bluelounge.

bosign pojemnik na kable hideaway nature m 291169 1

Klasyczne pojemniki

Zdecydowanie najpopularniejsza kategoria pudełek. Na rynku znajdziemy mnóstwo podobnych pojemników, w których z łatwością ukryjemy nawet obszerne kable. Ich wyjątkowe wzornictwo pozwala na dowolne dopasowanie do wnętrza. Wiele z pojemników na kable posiada dodatkowe funkcje, takie jak podstawka czy mini stolik w postaci przykrywki lub power bank wbudowany w pudełko. Istnieją różne wielkości pojemników, od tych małych, które przeznaczone są do krótkich kabli, po rozmiary XXL, które pomieszczą najgrubsze egzemplarze.

bosign pojemnik na kable hideaway xl 291168 1

Uporządkowanie kabli może mieć znaczący wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Dzięki właściwemu potraktowaniu problemu z kablami, możemy również cieszyć się niebanalnym wzornictwem i w prosty sposób uniknąć bałaganu i łapacza kurzu. Musimy przy tym pamiętać, by zrobić to jak najszybciej, bo każda plątanina kabli pełna roztoczy jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.

bluelounge uchwyt wielozadaniowy pixi s 8 szt pixie 1