Styl glamour – klasyka zawsze w cenie

Glamour, podobnie jak styl angielski, francuski czy nowojorski – sam w sobie jest koncepcją klasyczną, ale łatwo tu o nowoczesne akcenty. O ile moda i trendy szybko się zmieniają, styl klasyczny ma się w najlepsze, zawdzięczając wszystko swojej elegancji z dodatkiem prostoty i wielowymiarowości.

Co ważne, klasyka wcale nie musi być nudna, czego przykładem są nowe mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim. Takie lokale mieszkalne urządzone właśnie w stylu glamour są też wygodne i naturalne.

Cechy charakterystyczne stylu glamour

Początków stylu glamour należy szukać w Hollywood, gdzie debiutował na gwiazdorskich eventach, później trafiał do wnętrz willi w Kalifornii, aż rozlał się na całą Amerykę i świat. To styl charakteryzujący się przepychem, blaskiem i elegancją, bogaty choćby w błyszczące materiały czy luksusowe dodatki. Aranżacja wnętrza urządzonego w stylu glamour powinna być dyktowana przez materiały błyszczące i ekstrawaganckie, które w jak największym stopniu przypominają salony gwiazd show-biznesu (np. Jean Harlow czy Ginger Rogers). Nie powinno w nich też brakować światła i żywych kolorów.

Co istotne, swoje wnętrza na styl glamour możemy przeprojektować, kiedy w pomieszczeniach mieszkania wcześniej zastosowaliśmy inne koncepcje aranżacyjne. Wbrew pozorom, doskonale łączy się z on innymi stylami – między innymi nowoczesnym, minimalistycznym czy retro.

Wnętrza glamour w budynkach wielorodzinnych

Obecnie nie ma przeszkód, aby na styl glamour zaaranżować nawet niewielkie lokale mieszkalne w blokach. Oczywiście wymaga to wówczas od nas nieco wyobraźni i pracy. Przede wszystkim kluczowe będzie optyczne powiększenie wnętrz przez wykorzystanie luster i jaśniejszych barw. Promienie świetlne rozproszyć pomagają też dodatki.

Szczególną uwagę w stylu glamour należy zwrócić na meble. Z jednej strony muszą być solidne i trwałe, z drugiej – warto dekorować je połyskującymi elementami. Idealnie pasują tu kanapy i krzesła w obiciu w stylu art deco lub eleganckiego retro. Podobny efekt dadzą aksamitne i welurowe wypoczynki. Z kolei do dekoracji ścian możemy użyć tapet. W zależności od wykończenia wnętrza – bardziej ku trendom nowoczesnym czy klasyki – tapety mogą mieć odpowiednio wersję fotograficzną lub standardową. Zawsze jednak niech przyciągają wyglądem, będąc zdobionymi na przykład złotem czy srebrem.

We wnętrzu urządzonym w stylu glamour ważne są też dodatki. Zwłaszcza w mieszkaniach w blokach niech będą to praktyczne dekoracje, które jednocześnie dodadzą wnętrzom luksusu i przepychu. Dlatego najlepiej, kiedy to błyszczące elementy dekoracyjne. Sam ich wybór jest szeroki, od puchowych poduszek, przez słoje, misy, wazony z kwiatami, aż po świeczniki czy lampy glamour – najlepiej z kryształami. Jeśli urządzamy tak kuchnię, warto postawić na wyspę oddzielającą pokój od jadalni. Zalecane są też kamienne blaty. Podobnie wygląda łazienka w mieszkaniu w stylu glamour. Powinna być wyposażona w wysokiej klasy ceramikę sanitarną i jasne meble z frontami z lustrem.

Glamour to dobry styl dla niezdecydowanych. To połączenie klasyki i nowoczesności, co daje niebanalny efekt aranżacyjny. Zalety tej koncepcji docenią miłośnicy minimalizmu, ale i przytulnych wnętrz. Zwłaszcza jeśli nie boją się mocnych dodatków i akcentów kolorystycznych.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj