Usta w kolorze nude – podobnie jak czerwień – są, były i będą zawsze modne!!! Szminką w kolorze nude możesz pomalować usta zarówno na dzień jak i na wieczór. Wszystko zależy od reszty makijażu.

Tajemnicą udanego makijażu nude jest jego neutralność. Twoje usta powinny więc wyglądać tak, jakby były nieumalowane, a z drugiej strony taki właśnie neutralny makijaż ma je podkreślić. Usta nude są idealnym wykończeniem makijażu, w którym mocnym akcentem są oczy.

Ważne by dobrze dobrać odcień szminki do swojej karnacji. Generalna zasada brzmi: odcień nude powinien być o jeden lub dwa tony jaśniejszy lub ciemniejszy od barwy ust. Nude może mieć odcień beżu, bladego różu, delikatnej pomarańczy lub mlecznej czekolady.

Usta nude – krok po kroku:

  1. Wykonaj peeling ust – usuń martwy naskórek i wszelkie niedoskonałości (przy jasnej pomadce wszelkie odstające skórki i przesuszone miejsca będą widoczne). Po peelingu użyj balsamu do ust.
  2. Nałóż na usta odrobinę podkładu lub korektora, by zgasić ich naturalny kolor. Szminka będzie też dłużej trzymać się na ustach.
  3. Zaznacz kształt ust kredką w odcieniu identycznym do koloru szminki.

Na policzki koniecznie nałóż róż!

Malując usta na neutralny kolor pamiętaj też o tym, żeby delikatnie podkreślić kości policzkowe. Róż nada twarzy zmysłowości i świeżości.