Jak doskonale wiemy moda jest nieprzewidywalna. Kilka miesięcy temu nikt by nie przypuszczał, że ulubione różowe usta Katy Perry staną się hitem sezonu…

Do niedawna na naszych ustach królowała krwista czerwień – teraz na pierwszy plan wysuwa się intensywny róż. Taki wyrazisty akcent w makijażu jest odważnym rozwiązaniem. Choć może prezentować się naprawdę dobrze, łatwo jest przesadzić. Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na mocne usta, oczy podkreślmy jedynie eye-linerem i tuszem. W innym wypadku makijaż może okazać się przerysowany i tandetny. Usta o wyrazistym kształcie i kolorze są bardzo sexy. Szminka w różowym odcieniu może zastąpić cały makijaż. Fuksja czyli ciemny róż pasuje do każdego kształtu ust – zarówno wąskich, jak i wydatnych. Jest bardzo zmysłowa, choć wymaga większej odwagi.

Dzięki wybraniu odpowiedniej szminki lub błyszczyka i opanowaniu sztuki makijażu Wasze wargi staną się bardziej ponętne.

Malowanie ust krok po kroku

  1. Przed malowaniem ust posmaruj je kremem nawilżającym. Ten zabieg wygładzi usta i je uelastyczni.
  2. Nałóż na usta podkład, który używasz do twarzy. Na delikatnie wklepanym podkładzie szminka będzie trzymać się znacznie dłużej.
  3. Nałóż konturówkę. Pamiętaj aby miała taki sam odcień lub ewentualnie o ton ciemniejszy. Zacznij od nanoszenia konturówki pośrodku górnej wargi zjeżdżając w kierunku kącika. Dolną wargę obrysuj jednym pociągnięciem konturówki od lewej do prawej strony. Zastosowanie konturówki zapobiegnie rozmazywaniu się pomadki.
  4. Przyłóż szminkę do środka warg i poprowadź ją ku zewnętrznym kącikom ust. Możesz użyć do tego celu specjalnego pędzelka.
  5. Na zakończenie przyciśnij wargi do chusteczki higienicznej. Usuniesz w ten sposób nadmiar pomadki.
  6. Nałóż kolejną warstwę pomadki. Dzięki temu kolor jest bardziej intensywny i trzyma się lepiej.