Może panowie nie lubią rozmawiać o swoich problemach intymnych, ale nie mogą ich w żaden sposób bagatelizować. Tym bardziej że niektóre z nich mogą być powiązane z chorobami, które należy leczyć.

Czy mam problem?

Panowie czasem nie zdają sobie sprawy, że mają problem z takim tematem, jak przedwczesny wytrysk. Wręcz uważają, że jest to całkiem normalne. Warto więc zastanowić się nad tym, kiedy mężczyzna ma problem ze zbyt szybką ejakulacją. Do takich sytuacji można zaliczyć:

  • wytrysk, który pojawia się przed grą wstępną (już na samą myśl o niej) lub też na jej początku;
  • wytrysk, który pojawia się na początku stosunku seksualnego lub też w momencie przyłożenia/włożenia członka do organów kobiecych;
  • wytrysk pojawiający się już na samym początku penetracji, który pokazuje się po wykonaniu kilku ruchów.

W żadnej z tych sytuacji każda ze stron nie odczuje satysfakcji. Dlaczego ma się do czynienia z takimi zjawiskami?

Przyczyny szybkiego wytrysku

Mogą być różne. Część z nich można zakwalifikować do zjawisk somatycznych. Mowa tutaj o podłożu chorobowym. Nie każdy wie, że problemy ze zbyt wczesnym wytryskiem mogą być spowodowane cukrzycą lub chorobą tarczycy. Wśród innych przyczyn można także wymienić:

  • choroby układu moczowo-płciowego,
  • przerost lub zapalenie prostaty,
  • schorzenia neurologiczne,
  • czynniki psychogenne, w tym,
  • chociażby zmiany nastroju u mężczyzn, brak doświadczenia w odbywaniu aktów seksualnych, depresja, nerwica.

Czasem przedwczesny wytrysk spowodowany jest odbyciem stosunku seksualnego z nowo poznaną partnerką. Czas na to, aby przeciwdziałać takim kłopotliwym sytuacjom, które wpływać mogą na obniżenie samooceny mężczyzn.

Jak można sobie pomóc?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z którym przypadkiem ma się do czynienia. W przypadku chorób konieczna będzie wizyta u lekarza. To on wykona prawidłową diagnostykę, która pozwoli na przepisanie leków. Może ciężko rozmawia się z obcymi osobami na ten temat, ale nie ma co bagatelizować tematu. Tym bardziej że w grę wchodzi zdrowie i samopoczucie. Lekarz może również wskazać leki, których celem będzie przeciwdziałanie przedwczesnym wytryskom. Jeżeli chodzi o podłoże psychogenne, wskazana może być terapia, której celem będzie znalezienie rozwiązania ukierunkowanego na potrzeby danej jednostki.

Zakup Tadalafilu Maxigra w aptece online, jak również w placówkach stacjonarnych, jest dobrym wyjściem dla tych wszystkich mężczyzn, którzy mają problemy z przedwczesnym wytryskiem. Warto również pomyśleć o innych sposobach, jak chociażby podchodzenie do stosunku seksualnego jako do mniej nerwowych sytuacji. Może zamiast wykonywania szybkich ruchów frakcyjnych, lepiej nieco spowolnić całą sytuację, ciesząc się chwilą, obecnością partnerki? Panowie, którzy chwalą się licznymi przygodami łóżkowymi, również mogą mieć problem ze zbyt wczesną erekcją. Zbyt duża ilość stosunków seksualnych w jednym ciągu, z czasem może wpłynąć także na zbyt szybki wytrysk.