Ciąża to niezwykły czas w życiu kobiety. Towarzyszy mu radość wynikająca z oczekiwania na potomstwo. Jest to również okres ogromnych zmian w organizmie i nie chodzi wyłącznie o powiększenie piersi i rosnący brzuch.

To tylko jedne z widocznych przemian, które dotykają ciężarne. Niestety nie wszystkie wpływają pozytywnie na zdrowie i samopoczucie kobiety, dlatego powinna podjąć się wszelkich starań, aby jak najlepiej przeżyć ten okres i zapobiec negatywnym konsekwencjom.

Pielęgnacja ciążowego brzucha

Skóra jest na tyle elastyczna, że brzuchy kobiet z łatwością przystosowują się do tempa wzrastania płodu, niestety w konsekwencji ten proces osłabia również jego mięśnie. To niejednokrotnie sprzyja pojawianiu się rozstępów po porodzie. Aby im zapobiec można umówić się na masaż dla kobiet w ciąży w Gardens SPA. W jego rezultacie poprawia się ukrwienie w skórze, a także zwiększa jej elastyczność, zapobiegając tym samym rozstępom.

Ulga dla kręgosłupa

Masaż kobiet w ciąży nie skupia się wyłącznie na brzuchu. Zmiany zachodzące w ciele prowadzą do przeniesienia punku ciężkości ciała, obciążając tym kręgosłup, a czasem nawet powiększając krzywiznę w odcinku lędźwiowym. Wtedy okazuje się, że ciąża to nie tylko piękny okres oczekiwania, ale również towarzyszący jej ból. Masaż dla kobiet w ciąży pozwala go zniwelować. To nie tylko ulga dla kręgosłupa, ale także okazja do tego, by się zrelaksować. Wiadomo, że zadowolona mama to zadowolone dziecko. Z tego względu zabieg służy zdrowiu dwóch osób.

Na obciążenie nóg

Zwiększenie masy ciała powoduje, że nogi stają się bardziej obciążone. Niektóre kobiety borykają się z żylakami, a znaczna większość skarży się na uczucie ociężałości. Masaż kobiet w ciąży skupia się również na dolnych kończynach. Pozwala zniwelować nieprzyjemne uczucie i odprowadzić nadmiar limfy.

Kiedy zachować szczególną ostrożność?

Choć masaż dla kobiet w ciąży jest zdrowy, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Przyszła mama nie powinna skorzystać z zabiegu oferowanego przez Gardens SPA, jeśli ciąża jest zagrożona, występują krwotoki, stany ropne, tętniaki, zakrzepy, ostre stany zapalne, nowotwory, cukrzyca, kamica nerkowa, nadciśnienie tętnicze lub inne patologie ciąży. Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z masażu, warto skonsultować się z lekarzem.