Polska premiera nowego produktu koreańskiego koncernu LG przypada na okres wakacyjny. LG G3 to znacznie więcej niż telefon, to prawdziwa maszyna.

Podróżuj bez obaw

Knock Code, Content Lock i Kill Switch – LG odpowiada na system zabezpieczeń stosowany przez Samsunga. Te funkcje pozwalają zabezpieczyć  twoje dane przed złodziejem, a nawet … wścibskim znajomym. Dzięki Knock Code szyfrujesz telefon indywidualnym kodem, Content Lock ukrywa informacje zawarte w komórce, na wypadek udostępnienia komuś telefonu, a Kill Switch pomaga zdalnie wykasować dane lub odmówić do nich dostępu w przypadku kradzieży, czy zgubienia swojego LG. To przydatna funkcja, ponieważ zazwyczaj, gdy gubi się telefon, najpierw załatwia się w swojej sieci zablokowanie karty SIM, tak aby nikt nie wydzwonił nam niewyobrażalnego rachunku. Równie ważne bywa zabezpieczenie przechowywanych w telefonie danych, haseł dostępu, czy prywatnych zdjęć.

Smart znaczy sprytny

Smart Notice i Smart Keybord – dwie funkcje, które przydadzą ci się na pewno, nie tylko w wakacje. Jesteś na przykład w Paryżu, opuszczasz hotelowy pokój, na niebie – zero chmur. Ale Twój smartfon wie lepiej, bo zbierając informacje zawarte w nim samym, w Internecie i biorąc pod uwagę lokalizację użytkownika, „przewiduje” nadchodzącą burzę i radzi ci zabrać ze sobą parasol. Tak działa Smart Notice. Smart Keybord to natomiast funkcja związana z klawiaturą, polegająca na tym, że telefon „uczy się” stylu pisania maili, czy sms’ów i dzięki temu minimalizuje literówki jakie zdarzają się przy klawiaturach ekranowych. Dopasować możesz ponadto rozmiar klawiatury, ułatwione zostało wprowadzanie poprawek, przeredagowywanie tekstu.

Pamiątka z podróży

Jedną z funkcji telefonu, z której podczas wyjazdu korzystasz najczęściej jest wbudowany aparat fotograficzny. A ten, który posiada LG jest wcale niezły, bo posiada matrycę o rozdzielczości 13 megapikseli i kamerkę wbudowaną z przodu telefonu – 2,1 megapiksela. Jak reklamuje sam producent, aparat umieszczony z przodu ma za zadanie robienie zdjęć „selfie”. Dlatego też została dodana funkcja rozpoznawania gestów. Jeśli zaciśniesz pięść, telefon w ciągu trzech sekund od wykonania ruchu, zrobi ci zdjęcie. Dla lepszej jakości twoich fotografii LG G3 został wyposażony w system stabilizacji obrazu OIS + i auto focus z laserowym pomiarem odległości. Producent poprawił także jakość nagrywania filmów. Mikrofon analizuje poziom natężenia dźwięków w otoczeniu i dobiera odpowiednią czułość. Natomiast wzmacniacz Boost AMP poprawia jakość odtwarzanych nagrań.

Bezprzewodowe ładowanie

Firma LG rozwiązała problem ciągle plączącego się kabla i bezskutecznego poszukiwania kontaktu, do którego można by podłączyć rozładowany telefon. Bezprzewodowa ładowarka nie jest dołączona do zestawu, należy ją dokupić, ale wydaje się to naprawdę świetnym rozwiązaniem. Ten element, działający na zasadzie indukcji pozwala ci naładować telefon nawet na plaży, czy podczas podróży samochodem. Dodatkową zaletą jest fakt, że teraz nie musisz mieć już wtyczek pasujących do kontaktów w różnych krajach, specjalnej ładowarki do samochodu i tym podobnych. Wystarczy ci bezprzewodowa ładowarka LG.

Gdzie możesz kupić LG G3

Wśród 170 światowych sieci telefonii komórkowej, które są zainteresowane telefonem, LG G3 znajduje się także Play. W Polsce smartfon zadebiutował niedawno, dostępny jest już w cenie 1 zł. Więcej szczegółów na stronie www.play.pl. Telefon jest także dostępny w sklepach sprzedających multimedia, na przykład w sieci Saturn, czy Euro AGD ale w wyższych cenach, niż w ofercie abonamentowej.