Na wyjazd wakacyjny i wypoczynek czekamy niemal przez cały rok. Pamiętajmy jednak, że dwa tygodnie wolnego od obowiązków nie zwalnia nas z konieczności prawidłowego dbania o skórę.

Słoneczny czas to wyzwanie dla skóry

W czasie wakacji chętnie przebywamy na słońcu, nierzadko w czasie dalekich podróży do krajów, w których panują zupełnie inne warunki niż w Polsce. Tymczasem intensywne opalanie w połączeniu z nieprzygotowaną i nieprzyzwyczajoną do tego skórą to przepis na problemy z urodą, jak i ze zdrowiem.

Stosowanie kremów z wysokimi filtrami chroniącymi przed działaniem UVA i UVB to podstawa profilaktyki nowotworów skóry, w tym czerniaka. Dodatkowo filtry chronią przed mikrouszkodzeniami skóry powodowanymi działaniem słońca i wytwarzaniem się wolnych rodników, przyspieszających procesy starzeniowe”, mówi dermatolog, lekarz medycyny estetycznej dr Łukasz Preibisz z kliniki Preibisz SkinDoctors. Filtr SPF 50 to idealny wybór, jeśli chcemy długo cieszyć się młodzieńczym wyglądem i zapewnić sobie optymalną ochronę. Filtr SPF 50 powinien być bezwzględnie stosowany również po zabiegach kosmetologicznych i w czasie zażywania leków fotouczulających (w tym antykoncepcji hormonalnej).

Przegląd kosmetyczki i planowanych zabiegów

W okresie letnim należy zrezygnować ze stosowania wszystkich kwasów z grupy AHA, ze szczególnym uwzględnieniem modnego kwasu glikolowego. Preparaty te w połączeniu z promieniami słonecznymi mogą wywołać poważne poparzenia”, przestrzega dr Preibisz. Jakich jeszcze kosmetyków należy się pozbyć latem? Perfum na bazie alkoholu, które mogą pozostawić jasne plamy na skórze w miejscu aplikacji oraz ciężkich podkładów komedogennych. Lepiej także wstrzymać się z rozpoczęciem kuracji retinolem do późnej jesieni. Co prawda stosowanie pochodnych witaminy A w połączeniu z wysokimi filtrami nie jest zupełnie odradzane, to jednak dla bezpieczeństwa zalecam na urlopie zrobić sobie urlop również od retinolu” kontynuuje dr Preibisz.

Należy także pamiętać, że w okresie wakacyjnym niewskazane jest wykonywanie zabiegów kosmetologicznych polegających na dogłębnym złuszczaniu naskórka i naruszających jego barierę ochronną. Nie oznacza to jednak, że latem nie warto odwiedzić gabinetu medycyny estetycznej!

Zabiegi na skórę, idealne na lato

Wakacje to nie urlop dla skóry! Zadbaj o jej doskonałą kondycję tego lata

Pierwszy nieablacyjny laser frakcyjny Clearlift to delikatny, a jednocześnie skuteczny sposób na przywrócenie młodzieńczego wyglądu skórze„Polecam ten zabieg jako alternatywę dla klasycznej laseroterapii, która ma odrobinę dłuższą listę potencjalnych skutków ubocznych plus jest absolutnie niewskazana w okresie letnim. Nieablacyjny laser frakcyjny nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej, a jego efekty utrzymują się przez długi czas” wyjaśnia dr Preibisz.

Równie skutecznym zabiegiem odmładzającym na okres letni jest radiofrekwencja Secret RF, który można wykonać nawet w delikatniej okolicy oka w celu ujędrnienia i poprawy kondycji skóry. Świetnie sprawdzi się również w przypadku redukcji blizn i rozstępów.  Poszukując alternatywy dla inwazyjnych zabiegów liftingujących, warto rozważyć HIFU Ultraskin II, który wykorzystuje skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Jest to zupełnie bezpieczne także w okresie zwiększonej ekspozycji na słońce” zapewnia dr Preibisz. Dla fanów lasera frakcyjnego, w okresie wakacyjnym warto postawić na mikroplazmę frakcyjną PIXEL RF. Podczas zabiegu wiązka lasera tworzy mikrouszkodzenia na poziomie skóry właściwej i naskórka, stymulując odbudowę włókien kolagenu i elastyny. Następnie, rozpoczyna się proces naprawy i regeneracji skóry. Strefa urazu termicznego inicjuje obkurczanie się i przebudowę włókien kolagenowych, w efekcie czego skóra w miejscu zabiegu wygładza się, odzyskuje jędrność i równomierny koloryt.

Doskonałym uzupełnieniem powyższych terapii jest topowy zabieg mezoterapii igłowej, którą obecnie otrzymacie w prezencie od kliniki!

Do pozostałych zabiegów anti-aging, złuszczających i przywracających gładkość skórze kosmetolodzy zaliczają także bezpieczny latem peeling PQ Age oraz wyjątkowo popularny DERMAPEN 4.0. Po zabiegu DERMAPEN nasza skóra staje się ujędrniona, dochodzi do spłycenia zmarszczek, wyrównania blizn, redukcji przebarwień oraz znacznego zmniejszenia rozstępów. PQ AGE natomiast to bardzo skuteczne narzędzie w walce z bliznami, trądzikiem, zaskórnikami, zmarszczkami oraz przebarwieniami. Peeling swoimi właściwościami doskonale rewitalizuje skórę, zapewniając jej zdrowy i młody wygląd, bez efektu złuszczenia! Wszystkie wymienione zabiegi można obecnie wykonać w wyjątkowo atrakcyjnych, wakacyjnych cenach w klinice Preibisz SkinDoctors!

Całe porfolio zabiegowe: https://www.preibisz.com/twoj-problem

Artykuł powstał we współpracy z:

PREIBISZ SKINDOCTORS

Nowaka-Jeziorańskiego 51 lok. u9
03-982 Warszawa