Po lecie włosy nie prezentują się dobrze, przysparzają nam też więcej kłopotów i wymagają większej uwagi. Smagane ciepłym letnim wiatrem i ostrym słońcem stają się przesuszone, pierzą się lub zaczynają nadmiernie się przetłuszczać, mogą być bardziej podatne na uszkodzenia. Jednak najczęstszym problemem jesienią jest wypadanie. Dlatego włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji, która odpowie nie tylko na potrzeby samych włosów, ale także – skóry głowy.

Powody wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Od niewłaściwej diety, poprzez stres, problemy hormonalne, nieodpowiednią pielęgnację, na łysieniu kończąc. Natomiast zimą ten problem jest wyjątkowo uciążliwy ze względu na surowe warunki atmosferyczne. Niskie temperatury sprawiają, że gruczoły łojowe wolniej pracują. Efekt? Łodygi włosowe zostają pozbawione swojej naturalnej ochrony. Włosy stają się bardziej podatne na uszkodzenia i mogą nadmiernie wypadać. Na uszkodzenia mechaniczne ma również wpływ chodzenie w czapce, która sprawia, że włosy „wycierają się” i łamią na długości. Temperatury poniżej zera to alarm dla wszystkich osób, które nie suszą włosów. Wychodząc w mokrych włosach na mróz, naraża się je na zamarzanie wody i zwiększoną łamliwość, a w związku z tym – utratę objętości.

Jak zadbać o ich kondycję? Jeśli przyczyna wypadania włosów jest sezonowa, należy chronić je przed wiatrem i słońcem.  Nosić tylko nakrycia głowy z delikatnych dzianin i tkanin. Warto też stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Takich, które zawierają sprawdzone składniki aktywne i są pozbawione nadmiernej ilości konserwantów lub silnych detergentów myjących: SLS, SLES.

odżywki I

Szampon należy zawsze dobierać do potrzeb skóry głowy, a odżywkę – do kondycji włosów. Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, bogata w olej arganowy, kokosowy i jojoba, przywróci prawidłowy poziom nawilżenia. A na dobrze odżywionej i nawodnionej skórze, rosną mocniejsze włosy w lepszej formie. Skutek: stosując delikatną, ale bogatą w aktywne komponenty pielęgnację, włosy znów zaczną błyszczeć i staną się bardziej odporne na zmieniające się warunki pogodowe.

Pielęgnacja na wzmocnienie

Jakich szukać szamponów, aby zapewnić wypadającym i osłabionym włosom wzmocnienie  oraz zahamować nadmierne wypadanie? Najlepiej tych, którezapewniają skuteczność, bezpieczeństwo i tolerancję. BasicLab Dermocosmetics to dermokosmetyki, więc przechodzą niezbędne badania fizykochemiczne, mikrobiologiczne i dermatologiczne. Oprócz nie wyrządzania szkody, robią dla skóry głowy i włosów znacznie więcej. Ich skuteczność wynika z doboru składników aktywnych, które są dostosowane do konkretnego problemu włosów lub skóry głowy. Wszystkie szampony i odżywki Capillus BasicLab, łączy innowacyjny kompleks SEPITONIC M3.0™ złożony z minerałów: magnezu, cynku i miedzi. Dzięki synergistycznemu działaniu zwiększa oddychanie komórkowe o 45% po 1H. Metabolizm komórkowy zostaje przyśpieszony o 34% po 6 H. Kompleks podnosi również skuteczność pozostałych składników aktywnych, którym towarzyszy w specjalistycznych formułach. Co powinien zawierać szampon, żeby zapobiegać wypadaniu włosów? Kofeinę, argininę, biotynęczy keratynę. Dostarczenie koktajlu wzmacniających składników aktywnych do mieszków włosowych, odwraca proces nadmiernego wypadania włosów. Pobudza cebulki i przyspiesza wzrost nowych włosów.

odżywki II

BasicLab Capillus Stymulujący szampon na wypadanie włosów, zapewnia wielokierunkowe działanie. Łączy ograniczenie wypadania włosów, pobudzenie cebulek i przyspieszenie wzrostu nowych włosów. Rekordowa ilość składników aktywnych, m.in kofeina, biotyna, arginina, niacynamid, keratyna, żeńszeń, efektywnie wpływa na wzmocnienie włosów, poprawia ich kondycję, dzięki czemu wypadanie zostaje ograniczone. Szampon jest niskopieniący. Nadaje się do częstego stosowania. Szampon mogą stosować kobiety jak i mężczyźni.

BasicLab Capillus Stymulująca odżywka na wypadanie włosów, to komplementarny do szamponu produkt, który odżywia włosy. Kremowa i bogata konsystencja odżywki, pielęgnuje włosy, ułatwia rozczesywanie chroniąc ich łuski przed uszkodzeniami. Włosy są zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Odżywkę należy spłukiwać. Nadaje się do częstego stosowania. Odżywkę mogą stosować kobiety jak i mężczyźni.