Zima to czas, kiedy włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Chowane pod czapką, narażone na niskie temperatury, mogą stać się bardziej podatne na uszkodzenia i wypadanie. Dlatego potrzebują specjalnej pielęgnacji, która odpowie nie tylko na potrzeby samych włosów, ale także – skóry głowy.

Powody wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Od niewłaściwej diety, poprzez stres, problemy hormonalne, nieodpowiednią pielęgnację, na łysieniu kończąc. Natomiast zimą ten problem jest wyjątkowo uciążliwy ze względu na surowe warunki atmosferyczne. Niskie temperatury sprawiają, że gruczoły łojowe wolniej pracują. Efekt? Łodygi włosowe zostają pozbawione swojej naturalnej ochrony. Włosy stają się bardziej podatne na uszkodzenia i mogą nadmiernie wypadać. Na uszkodzenia mechaniczne ma również wpływ chodzenie w czapce, która sprawia, że włosy „wycierają się” i łamią na długości. Temperatury poniżej zera to alarm dla wszystkich osób, które nie suszą włosów. Wychodząc w mokrych włosach na mróz, naraża się je na zamarzanie wody i zwiększoną łamliwość, a w związku z tym – utratę objętości.

stymulujący I

Jak zadbać o ich kondycję? Jeśli przyczyna wypadania włosów jest sezonowa, należy chronić je przed zimową pogodą. Nosić tylko nakrycia głowy z delikatnych dzianin i tkanin, a nie szorstkiej wełny. Warto też stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Takich, które zawierają sprawdzone składniki aktywne i są pozbawione nadmiernej ilości konserwantów lub silnych detergentów myjących: SLS, SLES.

Szampon należy zawsze dobierać do potrzeb skóry głowy, a odżywkę – do kondycji włosów. Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy, bogata w olej arganowy, kokosowy i jojoba, przywróci prawidłowy poziom nawilżenia. A na dobrze odżywionej i nawodnionej skórze, rosną mocniejsze włosy w lepszej formie. Skutek: stosując delikatną, ale bogatą w aktywne komponenty pielęgnację, włosy znów zaczną błyszczeć i staną się bardziej odporne na zmieniające się warunki pogodowe.

Pielęgnacja na wzmocnienie

Gdzie szukać szamponów, które wzmacniają włosy i zapobiegają ich nadmiernemu wypadaniu? Najlepiej w aptece, na półce z dermokosmetykami. Preparaty aptecznej marki BasicLab Dermocosmetics, zapewniają skuteczność, bezpieczeństwo i tolerancję. Dowód? To dermokosmetyki, więc przechodzą niezbędne badania fizykochemiczne, mikrobiologiczne i dermatologiczne. Oprócz nie wyrządzania szkody, robią dla skóry głowy i włosów znacznie więcej. Ich skuteczność wynika z doboru składników aktywnych, które są dostosowane do konkretnego problemu włosów lub skóry głowy. Wszystkie szampony i odżywki Capillus BasicLab, łączy innowacyjny kompleks SEPITONIC M3.0™ (INCI: Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate), który zwiększa metabolizm komórkowy, dzięki czemu składniki aktywne działają skuteczniej na włosy i skórę głowy.

Co powinien zawierać szampon, żeby zapobiegać wypadaniu włosów? Kofeinę, argininę, biotynę i keratynę. Dostarczenie koktajlu wzmacniających składników aktywnych do mieszków włosowych, odwraci proces nadmiernego wypadania włosów. Pobudza cebulki i przyspiesza wzrost nowych włosów.

stymulujacy I

BasicLab Capillus – Stymulujący szampon na wypadanie włosów, zapewnia wielokierunkowe działanie. Łączy ograniczenie wypadania włosów, pobudzenie cebulek i przyspieszenie wzrostu nowych włosów. Rekordowa ilość składników aktywnych, m.in kofeina, biotyna, arginina, niacynamid, keratyna, żeńszeń, efektywnie wpływa na wzmocnienie włosów, poprawia ich kondycję, dzięki czemu wypadanie zostaje ograniczone. Szampon jest niskopieniący. Nadaje się do częstego stosowania. Cena ok. 39 zł

BasicLab Capillus – Stymulująca odżywka na wypadanie włosów, to komplementarny do szamponu produkt, który odżywia włosy. Kremowa i bogata konsystencja odżywki, pielęgnuje włosy, ułatwia rozczesywanie chroniąc ich łuski przed uszkodzeniami. Włosy są zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Odżywkę należy spłukiwać. Nadaje się do częstego stosowania. Cena ok. 45 zł