Jeśli szukasz modnej i stylowej ozdoby do pokoju dziennego, doskonałym wyborem okaże się fototapeta z panoramą wielkiego miasta. Grafiki stworzone ze zdjęć metropolii, obrazów charakterystycznych zabytków czy ruchliwych ulic dopasują się do wnętrz nowoczesnych i urządzonych z klasą. Poznaj najciekawsze propozycje fototapet z miejskimi panoramami.

Fototapeta z widokiem na Paryż

Ozdoby ścienne z wieżą Eiffla, katedrą Notre Dame, Łukiem Triumfalnym czy Bazyliką Sacré Coeur wprowadzą do aranżowanego pomieszczenia romantyczny klimat. Fototapety przedstawiające miasto zakochanych świetnie nadają się do mieszkania par. Ich ponadczasowa elegancja doda salonowi blasku i wprawi w melancholijny nastrój. Fotografie przepięknego Paryża sprawią, że udekorowane nimi wnętrze będzie jeszcze bardziej przytulne i ciepłe.

Fototapeta z panoramą Nowego Jorku

Ozdoba ścienna ukazująca nowoczesną architekturę jednej z największych i najbardziej wpływowych metropolii świata najlepiej sprawdzi się w aranżacjach loftowych, industrialnych i nowoczesnych. Fototapeta z panoramą Nowego Jorku znakomicie komponuje się z ciekawym oświetleniem i designerskimi meblami. Razem ze wspomnianymi elementami z łatwością wykreuje niebanalny wystrój. Panoramy amerykańskiego miasta często występują w szykownej wersji czarno-białej. Przywodzą wtedy na myśl kadry z popularnych hollywoodzkich filmów. Wyglądają niezwykle interesująco w kontraście z dekoracjami w kolorze żywej czerwieni, intensywnej żółci, kojarzącej się z nowojorskimi taksówkami albo z turkusem.

Fototapeta z londyńską ulicą

Fototapety z Big Benem, London Bridge, charakterystycznymi czerwonymi budkami telefonicznymi, piętrowymi autobusami czy z gwardzistami w wysokich nakryciach głowy zamienią salon w modne i gustowne pomieszczenie. Angielski klimat będzie sprzyjał popołudniowym herbatkom w gronie przyjaciół, stanowiąc ich niepowtarzalną oprawę. Fototapety z panoramą Londynu nierzadko pojawiają się w zestawieniach wnętrzarskich trendów, dlatego jeśli zależy Ci na wykreowaniu aranżacji zgodnej z wytycznymi współczesnych projektantów, warto przykleić wybrany wariant na pustą ścianę w salonie.

Fototapeta z panoramą Rzymu

Zachwycające włoskie miasto uwiecznione na fotografiach składających się na ozdoby ścienne wprowadzi do salonu niepowtarzalny klimat południa Europy. Fantastyczne zabytki architektoniczne jak Koloseum, Fontanna Di Trevi czy Bazylika Świętego Piotra oraz ciasne uliczki z mknącymi po nich kultowymi skuterami Vespa sprawią, że poczujemy się jak na wakacjach w cieplejszym kraju pełnym serdecznych ludzi i wielowiekowych, monumentalnych budowli. Zdjęcia Rzymu wykorzystywane w fototapetach często ukazują metropolię w świetle zachodzącego słońca, przydając obrazom tajemniczości i ciepła.

Fototapeta z Wenecją

Kolejną propozycją ozdoby ściennej o cudownej, romantycznej aurze jest fototapeta ze zdjęciami z Wenecji. Piękna architektura, kanały z gondolami, kolorowe wąskie uliczki, niezliczone kładki i mosty oraz pocztówki z karnawału oczarują wszystkich swoją niesamowitością. Jeśli cenisz sobie klimatyczne wnętrza, udekoruj ściany salonu fototapetą z weneckimi widokami.

Fototapety z panoramą miasta to niezwykle uniwersalne ozdoby. Sprawdzą się w większości aranżacji, w zależności od kolorystyki czy charakteru zdjęć. Warto udekorować pokój dzienny ozdobą z wielką metropolią, by nadać pomieszczeniu urok i stylowe wykończenie.