Zamsz to inaczej skóra zwierzęca. Zamsz jest miękki, chłonny i ciągliwy. Zamsz najczęściej występuje w kolorze naturalnym, żółto-kremowym lub zostaje sztucznie zabarwiony. Zamsz, z którego wyrabiane są kurtki, płaszcze, obuwie oraz inne części odzieży i galanterii najczęściej pochodzi z saren, łosi, owiec, reniferów czy jeleni.

W sezonie jesień/zima 2013/14 nie może zabraknąć odzieży, obuwia i dodatków ze skóry zamszowej. W tym sezonie zamsz pojawi się w eleganckim i modnym wydaniu. Nie może zabraknąć ćwieków, metalowych suwaków czy łańcuchów – w połączeniu z zamszową skóra będą bardzo trendy.

W tegorocznych kolekcjach nie zabrakło zamszu. Projektanci przedstawili nam nie tylko znane już doskonale kurtki, płaszcze i obuwie zamszowe, ale również koszule, sukienki i piękne torby w modnych kształtach i wzorach. W tym sezonie zamsz jest bardzo bogaty w jesienne barwy. Nie bój się zatem odzieży i dodatków zamszowych w kolorze czerwieni, granatu czy też zieleni. Są one hitem tego sezonu.

Zamsz jest bardzo szlachetnym materiałem choć niestety trudnym w utrzymaniu. Do wycierania śladów błota z obuwia zamszowego użyj gumki do ołówka. W ten sposób nie tylko usuniesz zabrudzenia, ale również uniesiesz przygniecione włosie. Zamsz można również czyścić innym kawałkiem zamszu lub specjalną szczoteczką, która ładnie będzie układać meszek. Nitki i wszelkiego rodzaju paprochy najlepiej usuwać pocierając kawałkiem aksamitu.