Zazwyczaj mówi się o nietrzymaniu moczu wśród pań, a przecież mężczyźni, chociaż nieco rzadziej, także zmagają się z tym problemem. Jeśli wyciek nie jest ciężki, to warto, by korzystali ze specjalnych produktów, takich jak TENA MEN, które pozwolą uniknąć mokrych plam. Czym charakteryzują się takie wkładki?

Inkontynencja, czyli popuszczanie moczu, to dolegliwość, która spotyka nie tylko kobiety (aczkolwiek te zmagają się z nią częściej), ale i panów. Według danych WHO ma ją 5% panów na całym świecie, aczkolwiek zapewne jest ich więcej. Natężenie bezwiednego opróżniania pęcherza może być większe i mniejsze. W pierwszym przypadku warto nosić pieluchomajtki, wkłady chłonne, a w drugim wystarczą bardziej dyskretne wkładki lub bielizna chłonna TENA MEN, które powstały specjalne z myślą o panach. Warto wiedzieć, że produkty dla mężczyzn różnią się od tych dla pań, bowiem mają inną budowę i kształt.

Skąd bierze się problem nietrzymania moczu u panów?

Nietrzymanie moczu może towarzyszyć różnego rodzaju chorobom np. cukrzycy, rozszczepowi kręgosłupa, chorobie Alzheimera i Parkinsona czy udarom. Pojawia się także przy problemach z prostatą, infekcjach układu moczowego, a także w przypadku otyłości. Może to być też efekt uboczny podczas przyjmowania niektórych lekarstw. Może być nietrzymanie moczu kropelkowe – wysiłkowe, wówczas podczas różnych czynności m.in. kichnięcia czy dźwignięcia czegoś ciężkiego z pęcherza wycieka niewielka ilość moczu. Wtedy suchość i co za tym idzie – komfort psychiczny zapewnią wkładki TENA MEN. Jeśli chodzi o naglące nietrzymanie moczu, czyli bardzo silne i nagłe parcie na pęcherz, wówczas często dochodzi do częściowego, a nawet całościowego opróżnienia pęcherza. Wtedy chłonność takich wkładek może okazać się niewystarczająca i potrzebne będą pampersy dla dorosłych.

Wkładki czy bielizna chłonna?

Nawet niewielki wyciek moczu bardzo utrudnia codzienne życie. Mokre plamy, brzydki zapach są krępujące. Dlatego powstała seria wkładek i bielizny chłonnej TENA MEN. Wkładki są czarne (panowie preferują ciemną bieliznę, dzięki czemu te są niemalże niezauważalne). Są też bardzo cienkie, a zawarty w nich absorbent zamyka krople i wilgoć wewnątrz wkładu, przez co nic nie wycieka. Zostały zaprojektowane tak, by były dopasowane do budowy męskiego krocza, gwarantując jak najlepsze zabezpieczenie przed mokrymi plamami. Zawierają unikalny Odour Control, który skutecznie chroni przed nieprzyjemną wonią i gwarantuje uczucie suchości. Każda wkładka jest pakowana pojedynczo, więc nie trzeba nosić całego opakowania.

Jeśli mamy do czynienia z częściowym opróżnianiem pęcherza, nie musimy nosić niewygodnych pampersów dla dorosłych. Lepiej sprawdzi się bielizna chłonna TENA MEN Pants, która jest dyskretna, bardzo chłonna, a przy tym nie krępuje ruchów, umożliwia nawet uprawiane aktywności fizycznej. Bielizna ta przypomina męskie slipy, które z przodu mają wkład chłonny. Doskonale dopasowują się do ciała, więc są bardzo wygodne. Także zawierają kontrolę zapachu, więc użytkownik nie musi obawiać się woni moczu.