Nasze włosy nie potrafiłyby poradzić sobie bez naszej pomocy. To dzięki systematycznej pielęgnacji są zdrowe, elastyczne i pełne blasku. Odpowiedni poziom nawilżenia i zestaw cennych składników odżywczych możemy dostarczyć im np. podczas olejowania. Jak działa na włosy olej kokosowy, czyli najpopularniejszy wśród olejków pielęgnacyjnych?

Naturalny (najlepiej tłoczony na zimno i nierafinowany) olejek kokosowy to bogactwo różnorodnych kwasów tłuszczowych, które są potrzebne m.in. do zachowania równowagi wodno-lipidowej skóry głowy. Wytłacza się go z miąższu kokosów. Im mniej poddawany jest przetworzeniu, tym więcej znajdziemy w nim minerałów oraz witamin, w tym witaminy E o działaniu anti-aging.

Jak olej kokosowy działa na włosy?

– zachowuje prawidłowy poziom nawilżenia,
– łagodzi podrażnienia skóry głowy,
– ochrania końcówki przed rozdwajaniem,
– dostarcza włosom cenne składniki odżywcze,
– zapewnia ochronę przed słońcem i wysoką temperaturą,
– dodaje włosom miękkości, elastyczności i blasku.

Warto przyjrzeć się tym właściwościom nieco bliżej. Wszystko to, co daje olejek kokosowy, ma wpływ na pomyślne rozwiązanie wielu problemów z włosami. Jeśli włosy będą dobrze nawilżone i ochronione, nie będą się łamać, rozdwajać i matowieć. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach olej kokosowy polecany jest właśnie do pielęgnacji włosów.

Olej kokosowy na włosy warto stosować, gdy mamy:

– nadmiernie wypadające włosy,
– słabo nawilżone i osłabione pasma,
– nawracający łupież tłusty lub suchy,
– końcówki z tendencją do rozdwajania,
– włosy o niskiej porowatości.

olej kokosowy na wlosy

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Pielęgnacja włosów wymaga odpowiednich produktów, ale też właściwych metod. Aplikacja oleju kokosowego bez wcześniejszego przygotowania może nie przynieść oczekiwanych efektów. Warto wiedzieć, że olej kokosowy najlepiej wchłania się w wilgotne włosy oraz po delikatnym podgrzaniu. Ciepło otwiera łuski włosów, natomiast woda transportuje cząsteczki olejku do wnętrza włosów. Najlepsza metoda nakładania oleju kokosowego na włosy to zdecydowanie olejowanie na mokro lub olejowanie na gorąco.