Każda z nas marzy, by mieć gęste, lśniące włosy. Tymczasem narzekamy, że są zbyt cienkie, za szybko się przetłuszczają i przerzedzają się. Oto lista prostych trików oraz kilka sposobów na odżywienie włosów. Warto je zastosować!

Odpowiednie mycie włosów

Jeśli twoje włosy błyskawicznie się przetłuszczają możesz myć je nawet codziennie, ale pamiętaj, by używać do tego odpowiedniego szamponu. Kup szampon przeznaczony do codziennego mycia, z proteinami, polimerami i naturalnymi wyciągami z roślin, które nie tylko dobrze oczyszczą włosy, ale także przy okazji je wzmocnią i odżywią. Myj włosy delikatnie. Na koniec spłucz włosy zimną wodą, co pozwala zamknąć łuski włosów. Dzięki temu będą mocniejsze i nabiorą blasku.

Prawidłowe suszenie

Włosy nie lubią gorącego powietrza. Dlatego najlepiej, byś pozwoliła im schnąć naturalnie. Jeśli jednak się spieszysz i musisz skorzystać z suszarki wybierz taką, która wyposażona jest w dyfuzor. Pamiętaj też o tym, by suszyć włosy głową w dół. Dzięki temu włosy optycznie będą wyglądać na gęstsze, bardziej puszyste.

Odżywienie włosów ampułkami CRESCINA

CRESCINA to znakomity produkt kosmetyczny do stosowania miejscowego, który znacznie przyspiesza odrastanie włosów. CRESCINA RE-GROWTH HFSC 100 %. #crescinapoland Są to ampułki bursztynowe, które należy systematycznie wcierać w głowę zgodnie z instrukcją. Ampułki zawierają opatentowane składniki: cysteinę, lizynę i glikoproteinę, które wspomagają fizjologiczny wzrost włosów. Skuteczność wymienionych składników potwierdza dziewięć patentów, zatwierdzonych w Szwajcarii, USA i w Europie. http://crescina.pl/skutecznosc.html

guaina cr ri cr hfsc int 3 16 fronte 500woman

Przeprowadzone badania wykazały pełną skuteczność u 100 procent przebadanych osób*. Powinnaś jednak pamiętać, że minimalny zalecany okres kuracji wynosi 2 miesiące. Dostępne są dedykowane formuły dla kobiet i mężczyzn w trzech stężenia. Opakowanie zawiera 10 lub 20 ampułek. W aptece dostępny jest także drugi produkt z tej gamy, który działa dwutorowo: stymuluje odrost nowych włosów, a jednocześnie hamuje włosów : CRESCINA COMPLETE TREATMENT RE-GROWTH i ANTI-HAIR LOSS HSSC. Połączono tu dwie ampułki : przezroczyste i bursztynowe. Przezroczysta, która łączy składniki aktywne (hydroksyprolinę, kwas asparaginowy, aktywator enzymatyczny i taurynę) z hydrolizowaną proteiną drożdżową oraz acetylo-tetrapeptydem-3. Systematyczne wcieranie zawartości ampułek skutecznie wzmacnia włosy od korzenia aż po końcówki. Jedną ampułkę należy stosować na przemian z formułą Crescina Re-Growth codziennie przez pięć dni, a następnie należy zrobić dwudniową przerwę. W opakowaniu znajduje się 20 ampułek. Produkty dostępne są w dwóch wersjach dla mężczyzn i kobiet w trzech rodzajach stężęń. http://crescina.pl/

Odżywianie włosów od środka

Jeśli chcesz, by twoje włosy były w dobrej kondycji, musisz dostarczyć im odpowiednią dawkę witamin (szczególnie witaminy A i B) oraz witaminy H), a także minerałów (cynk, krzem, magnez, siarka, żelazo) W budowie włosa ważną role odgrywa także biotyna. Wspomniane witaminy i minerały najlepiej dostarczać w diecie. Jedz zatem pieczywo wieloziarniste, płatki owsiane, ryby, jaja, rośliny strączkowe, warzywa i owoce oraz orzechy, ziarna słonecznika i dyni.

*Wyniki uzyskane na podstawie 4-miesięcznych klinicznych/instrumentalnych badań in-vivo, przeprowadzonych metodą podwójnie ślepej próby z kontrolą placebo i udziałem 46 randomizowanych uczestników (23 stosowało preparat Crescina HFSC, a 23 placebo). Uczestnicy płci męskiej cierpieli z powodu przerzedzenia włosów w stopniu II, III, III wierzchołka głowy i IV według skali Hamiltona-Norwooda.