Koloryzacje, suszenie i prostowanie… Nie dajemy naszym włosom odpocząć. Czasami używamy odżywki do włosów, ale oczywiście nie dbamy o regularność tej czynności, przez co efekt nie jest zadowalający. Jak tchnąć we włosy nowe życie?

Oczywiście istnieje szereg zabiegów pielęgnacyjnych w salonach kosmetycznych, jednak niekoniecznie musimy się decydować na drogie zabiegi u fryzjera, by cieszyć się odżywionymi włosami, jak po wyjściu z salonu! Marką, która oferuje produkty profesjonalne do użytku domowego jest Il Salone Milano. W końcu możemy w domu poczuć się jak w SPA!

Pielęgnacja na co dzień – jaki szampon wybrać?

Posiadaczki włosów zniszczonych powinny zadbać o ich codzienną pielęgnację, która pomoże je wzmocnić i odżywić. Warto wybierać takie produkty, które nie obciążą włosów, ale dodadzą im siły. Zwłaszcza zimą, kiedy suche powietrze je wysusza . Najlepiej szukać w składzie protein mleka, ekstraktu z bambusa, ale też ceramid. Lipidy te są naturalnym składnikiem, który spaja przestrzenie międzykomórkowe, dzięki czemu osłania włosy i je nawilża. Dodatkowo dba o ich elastyczność i chronią przed czynnikami zewnętrznymi.

Il Salone

Maska ratunkiem dla suchych włosów!

Osoby, które zimą wręcz nie mogą sobie poradzić z przesuszonymi końcami, zdecydowanie powinny sięgnąć po dodatkowy krok w pielęgnacji włosów – maskę. Nakładana 1-2 razy w tygodniu znacznie odżywia i regeneruje włókna włosów, dzięki czemu są gładkie i pełne blasku. Najlepiej maskę nałożyć na wilgotne włosy. Zawinąć w ręcznik i obejrzeć serial. 20-30 minut wystarczy by włosy wchłonęły całe dobro zawarte w masce.