Czy wiesz, że dla Twojego zdrowia nie jest ważne jedynie to, abyś wypijał dziennie co najmniej 1,5 – 2 litry wody? Dość istotne jest też źródło jej pochodzenia, czyli czy jest to woda źródlana czy mineralna. Różnice między nimi polegają właśnie na oddziaływaniu na Twój organizm, ale nie tylko.

Po jaki rodzaj wody najlepiej sięgać, aby skutecznie ugasić pragnienie, a jednocześnie wpłynąć na swoje zdrowie i organizm? Eksperci wskazują na dwa jej typy. Pierwszy to woda mineralna, a drugi woda źródlana. Poznaj różnice między nimi i dowiedz się, po którą wodę lepiej sięgać i dlaczego. Sprawdź również, jak możesz zadbać o nawyk sięgania po wodę wśród swoich pracowników, a także domowników.

Woda mineralna – co to takiego i jak wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?

Ten rodzaj wody jest bogaty w składniki mineralne o odpowiednim stężeniu. Są to zazwyczaj: magnez, potas, sód, wapń i żelazo. W zależności od swojego składu może ona:

 • pełnić funkcję naturalnego suplementu diety;
 • stanowić wzbogacenie diety sportowców;
 • wspomagać leczenie niektórych schorzeń jak np.: osteoporoza, cukrzyca, choroby nerek czy zaburzenie pracy układu pokarmowego lub kłopoty z ciśnieniem;
 • działać korzystnie na nasz układ nerwowy regulując problemy z koncentracją, emocjami czy snem.

Woda źródlana – najważniejsze cechy i korzyści dla zdrowia

Woda źródlana pochodzi z podziemnych ujęć źródeł. W zależności od obszaru wydobycia wyróżnia się:

 • składem – niska zawartość takich ważnych składników jak sód, wapń, czy potas;
 • właściwościami – idealna woda źródlana cechuje się wszechstronnością zastosowania;
 • specyficznym smakiem lub/oraz zapachem – charakterystycznymi dla miejsca wydobycia.

Przykładem wody źródlanej o wyjątkowo korzystnym wpływie na nasze zdrowie może być woda wydobywana ze źródeł głębinowych znajdujących się w obrębie Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Jest to obszar o wyjątkowej czystości, którego nienaruszone środowisko naturalne pozwala na uzyskanie krystalicznie czystej wody o wyjątkowych właściwościach.

Woda mineralna a źródlana - poznaj różnice

Górska woda źródlana Żywiec Perła posiada wszystkie cechy idealnej wody źródlanej bardzo korzystnej dla naszego zdrowia. Jest to woda niskozmineralizowana, niskosodowa i niskowapniowa. Taki skład powoduje, że mogą po nią sięgać cukrzycy, a także osoby cierpiące na choroby nerek. Jej neutralny charakter sprawia również, że jest to woda idealne również dla dzieci i niemowląt, kobiet w ciąży oraz seniorów. Ponadto można ją spożywać bezpośrednio z butelki, jak i używać do parzenia kawy czy herbaty, a także przygotowywania posiłków.

Czym się różni woda mineralna od źródlanej?

Istnieją trzy główne różnice:

 • smak – woda źródlana jest łagodniejsza w smaku, a niekiedy nawet całkiem bezsmakowa; mineralna woda posiada charakterystyczny smak i jest twardsza;
 • skład – woda mineralna: ilość składników mineralnych wynosi powyżej 500 mg/l; woda źródlana: ilość składników mineralnych wynosi poniżej 500 mg/l;
 • działanie – woda mineralna działa, jak swego rodzaju suplement diety m.in. dla sportowców, osób ; woda źródlana posiada bardziej uniwersalne zastosowanie.

Zobacz: Jaka jest różnica pomiędzy wodą źródlaną i wodą mineralną?

Jak zadbać o nawyk sięgania po wodę wśród pracowników oraz domowników?

To bardzo proste. Wystarczy, że zamówisz do swojego przedsiębiorstwa bądź domu praktyczne urządzenie, jakim jest dystrybutor wody źródlanej. Jego dostarczycielem jest firma Aquavita, która realizuje dwa główne rodzaje usług:

 1. woda do domu – w ramach tej usługi otrzymujesz nowoczesny, funkcjonalny dystrybutor wody źródlanej z butlą o pojemności 18,9 l indywidualnie dopasowany do Twojej kuchni pod względem kolorystyki, jak i stylistyki; urządzenie jest w pełni bezpieczne i na tyle proste w obsłudze, że poradzi sobie z nim także Twoje dziecko.
 2. woda dla firm – w ramach usługi otrzymujesz wygodne urządzenie wraz ze stojakiem do magazynowania wody, jak i kubeczkami jednorazowymi; możesz wybierać między urządzeniami dozującymi ciepłą i zimną wodę; usługa ta pozwala też na ustalenie indywidualnego harmonogramu dostaw wody.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z pełną ofertą firmy Aquavita. Już dzisiaj zadbaj o mądre nawyki swoich najbliższych lub/oraz pracowników i ich zdrowie!

Zapraszamy i służymy fachową poradą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj