Feromony – główny składnik „eliksirów miłości”. Feromony to substancje wydzielane naturalnie przez człowieka, jednak ich podwyższone stężenie może pobudzać płeć przeciwną do większego zainteresowania nami. Czy to możliwe, że feromony działają i faktycznie zwiększają zainteresowanie mężczyzn?

Czym są feromony?

Ludzkie ciało wydziela feromony całkowicie naturalnie – są to substancje bez własnego zapachu, ale wyczuwane przez gruczoły znajdujące się wewnątrz nosa. Androstenol, androstenonia, androsteron i androstadienon (dwa pierwsze pojawiają się w większości feromonów syntetycznych, kolejne 2 – na przykład w feromonach Love & Desire) odpowiadają za przekazywanie sygnałów o gotowości seksualnej – dzięki nim otoczenie postrzega nas jako bardziej atrakcyjne.

Jak działają feromony?

Jak już wspomnieliśmy feromony oddziałują na organizm poza naszą wiedzą – narząd przylemieszowy, odpowiedzialny za wykrywanie i odczytywanie sygnałów przenoszonych przez feromony działa poza naszą kontrolą. Nie można wyłączyć się na odczuwanie feromonów – jeśli stosujesz feromony, masz pewność, że Twój przekaz dotrze do osób, które spotykasz.

Dodatkowym efektem stosowania feromonów jest podniesienie Twojej pewności siebie – jeśli obawiasz się kontaktów z mężczyznami, wsparta działaniem feromonów poczujesz się pewniej i łatwiej będzie Ci nawiązać rozmowę.

Feromony często występują w połączeniu z perfumami – odpowiednio dobrany bukiet zapachów potęguje niewidzialną moc feromonów zawartych w tego typu produktach. Wspomniane wcześniej feromony Love & Desire charakteryzuje na przykład silny, owocowo-kwiatowy zapach, wyjątkowo kobiecy i uwodzicielski. Co ciekawe, naukowcy twierdzą, że mężczyźni czując na kobiecie perfumy owocowo-kwiatowe, zazwyczaj uważają ją za szczuplejszą, a przez to bardziej atrakcyjną fizycznie!

Kiedy warto stosować feromony?

Seksapil to nasza kobieca broń, dlatego wspomaganie się feromonami można potraktować jako powiększenie swoich atutów w różnych sytuacjach.

Przede wszystkim, feromony będą pełniły nieocenioną rolę, gdy poszukujesz swojej drugiej połówki. Jeśli zastosujesz feromony, możesz liczyć na większe zainteresowanie mężczyzn i ich znacznie bardziej otwarte reakcje i chęć bliższego poznania. Co za tym idzie, masz większe szanse na spotkanie kogoś interesującego.

Z dobrodziejstwa feromonów korzystają osoby zawodowo mające kontakt z ludźmi. Jeśli zajmujesz się handlem, oferujesz klientom produkty lub odpowiadasz za prezentacje w swojej firmie, śmiało możesz sięgnąć po feromony. Ponieważ feromony działają na przedstawicieli obu płci, możesz dzięki feromonom podnieść zainteresowanie kontrahenta tym, co mówisz – i łatwiej będzie Ci namówić go na podjęcie działań.

Jeśli pracujesz w bliskim kontakcie z ludźmi (jesteś lekarzem, pracujesz w salonie piękności lub jako fryzjerka) feromony pomogą Ci budzić zaufanie i spokój w Twoich klientach. Używając feromonów stajesz się bardziej pewna siebie, towarzyska i przebojowa. Budzisz zaufanie swoją otwartością i pozytywnym nastawieniem.

Feromony love & desire można kupić na przykład w sklepie Świat Doznań.