Młody wygląd, kształtne, jędrne oraz gładkie ciało to marzenie każdego z nas. Częściowo wpływamy na jego formę stylem życia. Jednakże spora ilość niedoskonałości wymaga odpowiedniej terapii dermatologii estetycznej. Dziedzina ta rozwija się w bardzo szybkim tempie i oferuje niezwykle szeroki wachlarz usług. Szczególnie skutecznymi są zabiegi wykorzystujące laser. Jego zastosowanie jest stale udoskonalane, dzięki czemu możemy liczyć na spektakularne efekty. Jakie mankamenty można poprawić za pomocą nowoczesnych laserów?

Tzw. skóra problematyczna

Urządzenie laserowe Alma Harmony XL jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i oferuje możliwość zastosowania różnych głowic, które pozwolą zwalczyć najbardziej typowe problemy ze skórą. Powoduje zminimalizowanie bądź całkowite usunięcie blizn potrądzikowych czy rozstępów, wygładzenie zmarszczek i bruzd a także przywrócenie zmęczonej skórze blasku. Zależnie od użytej głowicy, możesz także uzyskać efekt fotoodmłodzenia, usunięcia przebarwień, rumienia, rozszerzonych naczynek oraz ujędrnienia i wymodelowania owalu twarzy. Tego typu zabiegi laserowe, cechują się nie inwazyjnością oraz szybkimi efektami. Dlatego też, są polecane dla szerokiej grupy pacjentów – nawet tych o skórze szczególnie wrażliwej.

Trwała regeneracja i poprawa wyglądu skóry

Wyjątkowo szybki efekt poprawy wyglądu skóry i ujędrnienia jej, zapewnia Laser Frakcyjny Ablacyjny CO2. Specyfika jego działania polega na pokrywaniu skóry mikro nakłuciami wiązką laserową, które powodują jej stymulację do odnawiania się. Nowy kolagen, produkowany przez skórę w procesie obronnym, powstaje w zwiększonych ilościach przez kolejne kilka miesięcy. Zaraz po zabiegu widoczne jest znaczne poprawienie jędrności. Zabieg pozwala wygładzić zmarszczki, usunąć blizny i przebarwienia, zmniejszyć widoczność rozstępów oraz cellulitu.

Skuteczne usuwanie niechcianego owłosienia

Nowoczesne lasery mocno wpłynęły na rozwój dermatologii estetycznej, szczególnie w zakresie usuwania niechcianego owłosienia. Obecne kanony urody stawiają przed nami wysokie wymagania, względem gładkości skóry. Jakiekolwiek włosy, znajdujące się poza obszarem głowy, brwi i rzęs są niedopuszczalne. Tradycyjne sposoby depilacji są mało trwałe i potrafią powodować liczne odczyny skórne. Laser Aleksandrytowy to przełom, który pozwala skutecznie pozbyć się tego krępującego kłopotu. Na jakiej działa zasadzie? Wiązka światła trafia do mieszka włosowego. Znajdująca się w nim melanina pochłania energię lasera, w efekcie czego, cebulka włosa zostaje zniszczona. Urządzenie pozwala na rozwiązywanie problemu owłosienia na powierzchni całego ciała.

Lifting bez skalpela

Jakiekolwiek ingerencje w strukturę skóry, przy użyciu skalpela, wymagają długiej rekonwalescencji, poddania się znieczuleniu oraz ryzyku niezadowolenia z efektów. Doskonale skuteczną alternatywą jest zabieg przy użyciu lasera Palomar MaxIR, który opiera się na termoliftingu z promieniowaniem podczerwonym IR. Bardzo dobrze nadaje się do ujędrniania owalu twarzy jak i innych części ciała. Efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu. Bez cięcia, blizn i wielogodzinnych operacji, zyskujesz znaczącą poprawę kształtu ciała.

Wymuszenie procesu gojenia się skóry

Innym sposobem na poprawę wyglądu i kondycji naszej skóry jest wymuszenie na niej reakcji obronnej w postaci przyspieszenia gojenia się. Pomocny będzie w tym Laser Frakcyjny Palomar 1540, który uszkadza skórę w sposób w pełni kontrolowany, przy użyciu mikrowiązek światła. Takie oddziaływanie na naskórek oraz skórę właściwą stymuluje je do szybszej regeneracji oraz zwiększonej produkcji kolagenu co w rezultacie powoduje odmłodzenie, usunięcie blizn, przebarwień i rozstępów a także ujędrnienie. Urządzenie to pozwala na skuteczny resurfacing skóry, przy zachowaniu krótkiego okresu rekonwalescencji.

Naczynka, żylaki i inne nieestetyczne zmiany

Laser Neodymowo – Yagowy zapewnia skuteczne i szybkie zamknięcie naczyń krwionośnych, które doprowadziły do szpecących zmian. Może być wykorzystywany zarówno przy rumieniu i rozszerzonych naczynkach na twarzy jak i w walce z żylakami i innymi, dużymi zmianami żylnymi na całym ciele. Wiązka lasera dociera na głębokość ponad 4 mm a dzięki podziałowi na kilka krótszych impulsów, wykazuje szczególną skuteczność w zamykaniu zmian.

Tatuaże i zmiany pigmentacyjne także można usunąć

Dzięki zastosowaniu Lasera Rubinowego Sinon możliwe jest usunięcie tatuażu, makijażu permanentnego czy zmian pigmentacyjnych o różnorodnym podłożu. Ta bezpieczna i skuteczna metoda zapewnia szansę na przywrócenie skórze jej naturalnego i jednolitego kolorystycznie wyglądu.

Każda ze wspomnianych opcji dowodzi, iż nowoczesne lasery znacząco wpływają na rozwój dermatologii estetycznej, zakres jej oddziaływania a szczególnie zaś na skuteczność i bezinwazyjność zabiegów. Dziedzina ta posiada przed sobą ogromne perspektywy a prace nad udoskonalaniem poszczególnych urządzeń i technik są stale prowadzone.

 

Artykuł opracowany przy współpracy z:

Klinika Murano – dermatologia estetyczna na najwyższym poziomie