Każda kobieta pragnie, aby jej usta były piękne. Dbamy o nie zarówno latem, jak i zimą, troszcząc się, aby były gładkie i jędrne, a skóra obok nich odżywiona. Jednak, niestety, z biegiem czasu stają się one mniej jędrne i tracą swój kształt. Czy oprócz naturalnej pielęgnacji mamy też inne rozwiązania? Oczywiście! Warto skorzystać z wypełniania ust – bezpiecznej metody, która sprawi, że Twoja twarz nabierze nowego blasku i wyrazu.

Usta tracą jędrność

Za jędrność naszego ciała odpowiadana przede wszystkim kwas hialuronowy. Występuje on w tkankach naszego organizmu, a jego zadaniem jest wiązanie oraz magazynowanie wody. Niestety, z upływem lat jego poziom w naszych organizmach się zmniejsza, nasze ciało traci jędrność, a skóra jest bardziej sucha. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że dotyka to również naszych ust – dawniej pełne, mogą dziś wyglądać na znacznie mniejsze. Są jednak sposoby, aby znów mogły odzyskać swój blask – medycyna estetyczna oferuje bezpieczny zabieg wypełniania ust.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg wypełnienia ust?

Zabieg wypełnienia ust wykonywany jest głównie przez panie (ale nie tylko!), z wielu powodów. Jednym z nich jest po prostu chęć powiększenia objętości swoich ust. Niektóre z nas mają ten problem od zawsze, u innych powstaje on z upływem lat. Na wypełnienie ust decydujemy się również wtedy, gdy chcemy podkreślić kontur ust lub nadać im zmysłowego charakteru. Bardzo często klientkami salonów kosmetycznych wykonujących tę usługę, są Panie z asymetrią ust. Jeszcze innym powodem jest sezonowe nawilżanie tkanek.

Sposoby na wypełnienie ust

Jednym ze sposobów na wypełnienie ust są zastrzyki z tłuszczu. Zostaje on pobrany z brzucha lub innej części ciała, a następnie wstrzyknięty do naszych ust. Metoda ta z reguły nie ma powikłań, implantujemy bowiem swoją tkankę. Możemy również zdecydować się na zastrzyki z arteccolu – jest to mieszanka kolagenu i pleksiglasu. Efekt utrzymuje się przez około rok. Musimy pamiętać jednak o tym, że kolagen wchłaniany jest przez nasz organizm, natomiast pleksiglas nie – może on ujawniać się przez skórę naszych warg w postaci maleńkich grudek. Jednym z najchętniej wybieranych sposobów na wypełnienie ust jest powiększenie za pomocą kwasu hialuronowego. Przed zabiegiem usta zostają znieczulone specjalną maścią, a sam zabieg polega na wstrzykiwaniu kwasu – najczęściej usta ukłute są kilkanaście razy. Wielu zainteresowanych wypełnianiem ust pyta o ból – oczywiście występuje on, jednak jest to kwestia indywidualna. Wiele zależy od naszej wytrzymałości, od granicy bólu, a często tez od cyklu miesięcznego.

Pamiętajmy, że po zabiegu nie od razu będziemy wyglądały idealnie. Potrzeba kilkunastu godzin, a czasem nawet kilku dni, aby zeszła opuchlizna lub zasinienia w miejscu ukłuć igły. Decydując się na wypełnianie ust, poświęć czas na znalezienie odpowiedniego salonu kosmetycznego. Nie wybieraj „pierwszego lepszego” – poradź się koleżanek i poczytaj opinie w sieci. Nie zapominaj również o tym, co sama możesz zrobić dla swoich ust – korzystaj z kosmetyków pielęgnacyjnych i wybieraj tylko te sprawdzone.

Zobacz wypełnianie ust Katowice